Plastic prezentuje “Do Something 2023 Remix”

To remiks utworu, wykonanego przez Plastic w polskich preselekcjach Eurowizji 2008.  Zespół obchodzi właśnie 20 lecie – “Do Something 2023 Remix” to kolejna świeczka na ich urodzinowym torcie.

Utwór pojawił się w nowej wersji w wiosennej ramówce stacji TVN, a 19 maja trafił do serwisów streamingowych.

 „Do Something 2023 Remix” – pozytywny, energetyczny utwór motywujący do działania zyskuje dziś nowy przekaz i bardziej bogate nowocześniejsze brzmienie.

 „ Po kolejnej rozmowie z botem Robertem z biura obsługi chcesz rzucić smartfonem i coraz silniej czujesz potrzebę spotkania z prawdziwym człowiekiem. Nagle brak tej nici porozumienia, cienia emocji, garści niuansów, których Chat GPT może jeszcze nie pojmuje. BEZLUDZIE – czy tak będzie wyglądać nasza bliska przyszłość? Pandemia już dostatecznie ograniczyła nasze kontakty w realnym świecie. Teraz nadchodzi nowy rodzaj samotności i bezradności. Czujesz dziwny niepokój. Martwisz się, czy jeszcze będziesz potrzebny, czy zaznasz satysfakcji ze swojej pracy.

Czy wszechobecność AI wywołuje u nas objawy stagnacji? Jeszcze niedawno, twórcy i wynalazcy czuli się bezpiecznie, ale świat szybko pędzi naprzód i nie jesteśmy już wyjątkowi i niezastąpieni. Tak, to nieuniknione i proces ten niewiarygodnie przyspiesza.

Czy chociaż sztuka pozostanie wyłączną domeną ludzkości?

naszej pracy staramy się korzystać z nowoczesnych narzędzi, które pobudzają i wspierają naszą kreatywność, stawiamy jednak na własną oryginalną twórczość. Bierność i bezczynność to pierwszy krok do tego by dać się zastąpić we wszystkim sztucznej inteligencji, więc bądźmy czynni „Do Somehting”!

Działaj! Nie poddawaj się! Zrób coś, cokolwiek, by poczuć, że wciąż żyjesz.

<<Do Something to feel that you’re still alive, to feel you’re still alive!>>

Róbmy coś, twórzmy coś nowego, niech sprawia nam to radość jaka płynie z tych refrenowych dźwięków zanim…” – mówi Plastic.

*„Do Something” – to piosenka, napisana bez udziału sztucznej inteligencji – zrodziła się w głowie żywej, realnej, jednej autorki – Agnieszki Burcan. Piosenka z misją, by pobudzić ludzi do działania. Powstała z czystej potrzeby tworzenia i przyjemności śpiewania:

Do do do do do something!

Plastic tworzą Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. To zespół i duet producencki. Od lat konsekwentnie tworzą swój własny pozytywny muzyczny przekaz. Ich muzyka jest eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Nazywani są polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej. Są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów. Zespół powstał w 2003 roku. Do tej pory ukazały się ich 4 albumy i 2 EPki z remiksami, a niebawem ukaże się kolejna remiksowa kompilacja. Plastic nie tylko lubi być remiksowany, ale świetnie czuje się w tworzeniu remiksów. Ich dzieła to m.in. oficjalne polskie remiksy hitów “Pumped Up Kicks” amerykańskiej grupy Foster the People i “Miracle”brytyjskiego duetu Hurts i remiks „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey i wiele innych.

Podziel się swoją opinią ;)