Pola Chobot & Adam Baran zapowiadają nowy minialbum! Posłuchaj singla “Trzeba mi”

Pola Chobot & Adam Baran przygotowują się do premiery nowego minialbumu. Po wydaniu singla “Kurz” prezentują kolejny. Utwór nosi tytuł “Trzeba mi”.

Pola Chobot & Adam Baran to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia polskiej alternatywy. Dziki, nierozłączny organizm muzyczny. Pola jest wokalistką, pianistką, autorką słów i muzyki, Adam to gitarzysta i autor muzyki, spinający wszystko w całość. Zadebiutowali w listopadzie 2019 roku świetnie przyjętym albumem pt. „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”. Ich muzyce towarzyszy aura nieoczywistości, transowości i niepokoju. Charakterystyczna przestrzeń łączy się z gitarowym riffem i poetyckością słów. Gra znaczeń, zabawa konwencją i ciągłe poszukiwanie nowych środków wyrazów. Koncerty duetu to improwizacyjna, wybuchowa dawka energii pełna skrajnych emocji. 

Singiel „Trzeba mi” to z kolei pełna niedopowiedzeń i gotujących się w ciszy emocji historia poszukiwania własnego ja. Rozpaczliwy głos i przestrzenne gitary, w surowym, ascetycznym, choć pełnym czułości obrazku, stawiają podstawowe pytania o sens istnienia wrażliwej jednostki.
Czy i jak wiele jesteśmy w stanie dowiedzieć się o sobie, przeglądając się w drugim człowieku? Czego tak naprawdę trzeba nam?

Utwór zapowiada nowy minialbum Poli Chobot & Adama Barana, który zwiastuje nieznany dotąd kierunek w twórczości duetu, który nie rezygnując z eksperymentowania, organicznych brzmień i gitarowych riffów, znanych z debiutu, rozwija swój język, reinterpretując rzeczywistość na swój własny, niepowtarzalny sposób. Artyści zapowiadają go jako poetycki komunikat zmiany oraz opowieść o początku i końcu. O odradzaniu się i stwarzaniu na nowo.

Podziel się swoją opinią ;)