Z półki Case Studio: KERS

Muzyka, która grana jest obecnie w radio, jest dla Was zbyt banalna? Szukacie porządnego rockowego grania? Dołączcie go grupy Kersów!

Pomysłodawcą zespołu Kers był nieżyjący już Krzysztof Wojciechowski. Oficjalna data powstania to 2016 rok. Człowiek z ogromnym talentem muzycznym i wyjątkowym głosem. Na płycie znalazło się pięć utworów (jako bonus na drugim dysku), zrealizowane z wokalem Krzyśka.

Kers „Śpiewać zamiast narzekać chcę” / fot. materiały promocyjne

Płyta „Śpiewać Zamiast Narzekać Chcę” bardzo zwarta kompozycyjnie, momentami słychać nawiązania do blues’a, ale z rockowym pazurem. Świetnie zagrane partie gitar oraz pozostałych instrumentów stawiają album w czołówce polskiego blues/rocka’a. Wokale Łukasza Muszyńskiego (uczestnika konkursu telewizyjnego „The Voice of Poland”) mają ogromną moc, a linie melodyczne sprawiają że każdy refren nuci się już po pierwszym przesłuchaniu.

Realizacja albumu na bardzo wysokim poziomie, dodatkowy atut to pięknie wydany Digipack z książeczką zawierającą teksty utworów, zdjęcia i opisy muzyków.

Ciężko zaszufladkować zespół Kers w konkretnej kategorii muzycznej, ja jednak skłaniam się do takiego podsumowania:

Płyta godna uwagi, przebojowa i z konkretnym przekazem. Instrumentalnie zagrana bardzo dobrze. Warto ją mieć, to solidny kawał przebojowego rock 'a.

Łukasz Komar Muszyński – Wokal
Krzysztof Gołdyn – Gitara
Marcin Oliński – Gitara
Hubert Bryl – Bass
Hubert Kulig – Perkusja

(autor) Po Prostu Muzyka

Podziel się swoją opinią ;)