Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje siódmy utwór.

Pozory docierają ze swoim planem wydawniczym do najgorętszego okresu w roku – wakacji. Taka jest też lipcowa premiera – „Oczy” to gorący singiel na miarę środka lata, pełen ciepła i miłości.

Od pierwszej sekundy słychać, że w rocku i w miłości wszystkie chwyty dozwolone, a tutaj mamy do czynienia z obiema kwestiami, ponieważ kawałek ma cechy rockowego hitu o miłości. Odbiorca ma wrażenie, jakby siedział na miejscu pasażera w Tesli rozpędzającej się do 100km/h w dwie sekundy. Jest wbity w fotel przez powietrze i energię, które napierają z głośników.

„Oczy” to dotychczas najbardziej singlowy numer Pozorów i zarazem najbardziej “wakacyjny” (mimo że utwór “Wakacje” miał swoją premierę przed wakacjami). Dzięki swej prostocie i tryskającej energii przypomina klimatem Wiosnę Organka. Nic więc dziwnego, że data premiery przypadła na najgorętszy koncertowy okres roku w środku sezonu urlopowo-festiwalowego.

Utwór od początku zalewa słuchacza ścianą przesterowanych gitar i kalifornijskich chórów Zespół bez przerwy zapewnia szeroką przestrzeń, na zmianę dając gitarom wybrzmieć i podkręcając ich tempo. W połowie utworu następuje charakterystyczne dla Pozorów przełamanie tempa i zespół przechodzi w bardziej zwiewną, taneczną część utworu wypełnioną pulsującym rytmem, funkową gitarą i skocznymi syntezatorami. W utworze głosu użyczył gościnnie Piotr Niesłuchowski, współpracujący m.in. ze Skubasem i Natalią Przybysz.

Chóralny okrzyk, od którego numer się zaczyna, jest jego punktem rozpoznawczym. Zespół wykorzystuje siłę prostej melodii nie dając o niej zapomnieć w trakcie utworu (wykorzystuje do tego między innymi falset, podobnie jak John Frusciante czy Bee Gees) i tymże okrzykiem, niczym klamrą, kończy. Stadionowy charakter głównego motywu oczu na pewno sprawdzi się podczas koncertów na żywo i pozwoli wyzwolić energię z festiwalowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.