Polski dark pop – posłuchajcie debiutancki singiel Ani Leon

Ania Leon to młoda debiutantka, która właśnie zasiliła grono artystów Kayaxu. Po świetnie przyjętym coverze utworu “Miłość Miłość” Krzysztofa Zalewskiego – wydanym w ramach akcji Kayax XX Rework, do sieci trafia jej pierwszy singiel zatytułowany “Łezki”. Album artystki ukaże się wiosną tego roku.

Pierwsze szlify Ania zdobywała w Los Angeles – studiując na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże na wiosnę. Materiał reprezentuje gatunek określany jako dark pop, a inspiracje czerpie z takich artystów, jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. 

Ania Leon miała już okazję zachwycić słuchaczy, grając support’y przed jesiennymi koncertami Natalii Przybysz, Darii Zawiałow oraz Brodki. Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawił się jej cover utworu “Miłość Miłość”, który jest zupełnie nową wersją hitu Krzysztofa Zalewskiego.

Pisząc tę piosenkę wróciłam do swoich wspomnień – kiedy to nie ja byłam osobą, która decydowała o końcu relacji. I mimo tego, że mściwa nie jestem, to piosenką przecież krzywdy nie zrobię 🙂 Więc odwróciłam role w utworze.

To nie jest chyba forma terapii – przynajmniej nie takiej, którą polecają, ale sprawiło mi to frajdę i mam nadzieję, że każdy ze złamanym sercem po-ironizuje razem ze mną i poczuje się dzięki temu po prostu lepiej!

Ania Leon

Podziel się swoją opinią ;)