Polski elektropop ma się świetnie – sprawdź debiutancki album Bloo Crane i obejrzyj nowy klip

Od dziś we wszystkich serwisach streamingowych dostępny jest debiutancki album duetu Bloo Crane, z którym Kayax podpisał kontrakt fonograficzny pod koniec ubiegłego roku. Krążek zatytułowany jest „Bloo Feelings”, a wraz z nim swojej premiery doczekał się wakacyjny teledysk do najnowszego, tanecznego singla „Dancing”.

Duet Bloo Crane tworzą wokalista Michał Polański i producent Krzysztof Kołodziejczyk. To kolejni po duecie Rat Kru i zespole Cukier, artyści z projektu dla debiutantów My Name Is New, którzy podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Kayax. Efektem tej współpracy jest debiutancki album „Bloo Feelings”, który utrzymany jest w tanecznym, elektropopowym klimacie.

„Album „Bloo Feelings” to energetyczny wybuch elektronicznych brzmień́, które poruszają do tańca. Lirycznie to jednak opowieść́ o uczuciach, z którymi mierzy się̨ każdy z nas – samoakceptacja, odkrywanie swojej seksualności, frustracja, czy niepokój. „Bloo Feelings” to podróż̇ przez całe spektrum tych emocji opakowanych w taneczne popowe barwy. Chcemy pokazać, że nikt z nas, nie jest osamotniony w tym co czuje” – mówi Michał Polański, wokalista duetu Bloo Crane.

Premierze albumu towarzyszy publikacja nowego klipu do drugiego singla „Dancing”. Imprezowy utwór i teledysk odzwierciedlają główny cel tego singla – ma poprawić wszystkim humor.


„Podczas pracy nad „Dancing” chcieliśmy, aby zarówno muzyka, jak i tekst budziły pozytywne emocje u naszych słuchaczy. Chcieliśmy, też, aby to właśnie ten kawałek zamykał płytę, którą zatytułowaliśmy “Bloo Feelings”. Stąd też w refrenie można usłyszeć “I’m dancing, blue feelings away” – dodaje Michał.

Singiel oraz album są już dostępne we wszystkich serwisach streamingowych, a dodatkowo płytę w wersji fizycznej z autografami zespołu można zamówić na sklepzmuzyka.pl.

This slideshow requires JavaScript.


Bloo Crane to dwójka artystów tworzących połączenie chwytliwych melodii, house’u oraz electropopu. Duet składa się z wokalisty i tekściarza Michała Polańskiego oraz producenta muzycznego Krzysztofa Kołodziejczyka. Pomimo rożnych gustów muzycznych, ich dwa pozornie odmienne światy zderzają się ze sobą, tworząc taneczny mix.

Zespół powstał w 2016 roku w Krakowie, dwa lata później stał się częścią projektu My Name Is New wytwórni Kayax, współpraca szybko zaowocowała kontraktem fonograficznym.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/BlooCrane

Instagram: https://www.instagram.com/bloocrane/

Podziel się swoją opinią ;)