Pop-alternatywny duet Fun Fatale w premierowym singlu

Charyzmatyczny kobiecy głos oraz dojrzałość i bogate doświadczenie sceniczne

Tak najtrafniej zdefiniować można esencję Fun Fatale. To prawdziwe muzyczne zjawisko na polskim rynku fonograficznym. Do serwisów streamingowych trafił właśnie drugi autorski utwór tego duetu, zatytułowany „Teatr Świata”.

Piosenką TEATR ŚWIATA staramy się zwrócić uwagę na problemy psychiczne i emocjonalne, które dotykają coraz większej liczby osób, także najmłodsze pokolenia. Rzeczywistość zmusza nas wszystkich do zakładania masek, bez nich czujemy się bezbronni wobec świata i innych ludzi. Świat ten każe nam dobrze się bawić, więc odgrywamy nasze role z rosnącym lękiem i poczuciem wyobcowania, nie mając jednak siły na to, aby się wyzwolić. Świat to nie miejsce na okazywanie smutku i słabości, dlatego kolejny raz ulegamy jego oczekiwaniom i pokazujemy uśmiechniętą, pogodną twarz, kryjąc nasze prawdziwe uczucia” – mówią Marysia i Maciek.

W najnowszym singlu Fun Fatale usłyszeć można klimatyczne dźwięki gitary klasycznej, będące podstawowym elementem kompozycji. Towarzyszą im ciepłe i wyraźnie zaznaczające swoją obecność brzmienia syntezatorów, ale najważniejszym elementem nagrania jest delikatny, uspokajający wokal Marysi.

Fun Fatale to pop-alternatywny duet stworzony przez gitarzystę i kompozytora – Macieja Pruchniewicza oraz wokalistkę i autorkę tekstów – Marię Domańską.

Maciej, na scenie muzycznej obecny jest od szeregu lat. Pierwsze kroki stawiał w bluesowo-rockowej formacji Hot Water. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi oraz zagranicznymi artystami. Z czasem jego upodobania ewoluowały bardziej w kierunku muzyki improwizowanej z pogranicza jazzu, etno i awangardy – czego wyrazem jest nagrana z Szymonem Siwierskim instrumentalna płyta „Mist Live Dragon”.

Maria, która całkiem niedawno wkroczyła na muzyczną ścieżkę, wnosi do zespołu świeżość i urzekający głos. Jej debiutancki występ miał miejsce na prestiżowej scenie Auli UAM w Poznaniu i spotkał się ze znakomitym przyjęciem.

Fun Fatale łączy w sobie doświadczenie i dojrzałość muzyczną, wysokie umiejętności warsztatowe, dobrą energię i kreatywność, co razem komponuje się w idealną całość.

Obecnie duet pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Jako pierwszy, zapowiadał go singiel pt. „Rok Królika” wydany w maju 2023 roku.

Podziel się swoją opinią ;)