Patrick the Pan nie trzyma najlepszych talerzy dla gości

Patrick the Pan powraca z nową, świeżą i odważną propozycją najnowszego singla “Ty wiesz” (nie ma co trzymać najlepszych talerzy dla gości)

Charyzmatyczny artysta, ceniony również za działalność producencką (Dawid Tyszkowski, Skubas) przyzwyczaił swoich fanów, że dużą uwagę przykłada do wartości tekstu. I choć ,,żylaki i leki” nie przywołują najwspanialszych skojarzeń, to taka forma artystycznego wyrazu w silny sposób opisuje rzeczywistość i realne problemy, które dotykają osoby w starszym wieku.

,,Być może to banalne, ale zawsze przepełniało mnie wzruszenie, widząc pary starszych ludzi, od których wciąż bije silna miłość i więź. Taki widok babci i dziadka trzymających się za rękę jest dla mnie bardzo motywujący. Chciałbym za parędziesiąt lat, również być tym obrazkiem. Mniej więcej o tym jest ta piosenka. To nowoczesny love song, tylko z brutalną przypominajką, że nic nie trwa wiecznie.”

Utwór dostępny na wszystkich platformach streamingowych: https://adm.ffm.to/tywiesz

,,Choć istnieję na polskim rynku jako Patrick the Pan już 11 lat, to czuję, że przy wydanej w 2021 czwartej płycie – „Miło wszystko” – narodziłem się na nowo, ponownie debiutowałem. Przygotowując zatem nowy materiał, nie zastanawiałem się długo nad kierunkiem – kontynuacja filozofii Miło Wszystko, czyli prostota, piosenkowość i szybkie studyjne decyzje były naturalnym wyborem. Nie ma co trzymać najlepszych talerzy dla gości, to chronologicznie pierwsza piosenka, która powstała po „Miło Wszystko”, więc jest to dosłownie kontynuacja po poprzednim albumie. Tylko jestem teraz 3 lata starszy i bardziej doświadczony”.

Patrick wspólnie z reżyserem Jakubem Słabkiem opracowali koncepcję wyjątkowego teledysku, który w minimalistyczny sposób ma opisać rzeczywistość seniora.


Patrick The Pan, czyli Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta pochodzący z Krakowa. ,,Self-made man. jest nie tylko tekściarzem i kompozytorem, ale i cenionym producentem. Wydał 4 albumy, koncertował na Open’erze, OFF Festiwalu czy Męskim Graniu.
Choć artysta, jak sam śpiewa “od techno woli ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Umiejętnie balansuje na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego grania.
Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery.
Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. 25 czerwca 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. “Miło Wszystko”. Płyta przyniosła artyście wyróżnienie w postaci nominacji do Odkryć Empiku 2022.

Podziel się swoją opinią ;)