Posłuchajcie autorskiej płyty SABINY. “BLUEMENTAL”

Bluemental to autorska płyta SABINY, która powstała w Beskidzie Niskim pod wpływem straty bliskich dwóch osób.

Album zawiera 11 utworów, w tym singiel Paryski Jazz, który opowiada o tęsknocie za niebanalną kulturą i sztuką. 

Album Bluemental to spotkanie z rozwojem duchowym, samoświadomością, naturą i konfrontacja z tym, co trudne i bolesne. Muzycznie płyta jest kolejnym etapem dojrzewania SABINY i jest rozwinięciem wcześniejszej Epki, znajduje się na niej 11 elektro – popowych utworów, wzbogaconych o żywe instrumenty i słowiańskiego ducha.

Muzyka to moja wielka miłość. Była ze mną od pierwszych chwil życia i będzie ze mną aż do końca. Wypełnia mnie każdego dnia i tłumaczy mi świat, gdy brakuje słów. Płytę Bluemental dedykuję wszystkim Duszom, które w tym życiu zakończyły swoją drogę i udały się w kolejną, jeszcze ciekawszą podróż.

SABINA

Album promuje singiel Paryski Jazz, którego tytuł inspirowany jest książką Patti Smith Poniedziałkowe dzieci.

To książka, która opowiada o niebanalnej, wymagającej większej uwagi kulturze i sztuce, takiej, której brak coraz silniej odczuwam. To gorzki utwór, w którym próbuje sobie wytłumaczyć jak działa współczesny świat – dodaje SABINA.


Sabina Karwala – aktorka, artystka niezależna, autorka tekstów, kompozytorka, która sama kreuje swoją artystyczną wizję. Na co dzień występuje w Teatrze Variete w Krakowie, a także w spektaklu Bonobo, który można oglądać w różnych miastach Polski. Z kolei w filmie Pokusa w reż. Marysi Sadowskiej wcieliła się w postać Rybki. Na ścieżce dźwiękowej filmu można także usłyszeć utwór SABINY Summer behind me pochodzący z płyty Bluemental.

Podziel się swoją opinią ;)