Poznajcie Kamila Kowalskiego który staje twarzą w twarz z polityką! 

8 października 2019 roku światło dzienne ujrzał najnowszy utwór Kamila Kowalskiego „Polityka”, który jak sam mówi: „zrodził się z potrzeby serca i natłoku myśli”. 

Kamil nie godzi się na to by nasz kraj był tarczą dla każdej ze stron obrzucających się błotem, w walce o władze! Bezpardonowo śpiewa o tym, co go boli i czego nie może zaakceptować.

„Błotem obrzucają

Jadą się nawzajem 

Mordy wycierają

Moim pięknym krajem”

Fragmentu piosenki „Polityka”

„Polityka boli! Polityka dzieli! Straszy i niszczy perspektywy i marzenia!” – odważnie stwierdza młody artysta.

„Nie jestem w stanie zrozumieć jak można się tak bardzo nienawidzić mając jedną i tą samą miłość – Polskę. Jak można, w jej imieniu, ranić i stawiać się wyżej, ponad innych? Jak można kochać swój kraj wyrządzając mu tyle krzywd? Jak można sprawować władzę otrzymaną od ludzi mając ich za nic. Jak można służyć ludziom nie szanując ich poglądów, wyznania czy koloru skóry? „ – dodaje.

Zdaniem Kamila polityka dzieli, a powinna łączyć! Powinna być przestrzenią do wspólnego realizowania różnorodnych idei. Powinna tworzyć miejsce przyjazne dla każdego, gdzie wszyscy czuliby się bezpiecznie – jak w domu. Powinna wyznawać jedną najważniejszą wartość – dobro Polski.

Wokalista nie utożsamia się z żadną ze stron politycznej wojny. Staje pośrodku, na linii strzału i odważnie śpiewa, że nie taki świat mu obiecywano. „Polityka” wyraża obawy, daje do myślenia. Postrzega problem oczami obywatela – jego oczami! 

Kamil Kowalski to artysta związany z wytwórnią muzyczną Kayax w ramach projektu dla młodych artystów – My Name Is New. Pochodzi spod Szczecinka, a na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie intensywnie pracuje nad debiutanckim materiałem i koncertuje. We wrześniu 2018 roku premierę miał jego debiutancki utwór „EGO”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród muzyków i słuchaczy. W czerwcu 2019 roku „EGO” zostało wydane przez wytwórnie muzyczną Kayax w ramach projektu dla młodych artystów – My Name Is New. Utwory „EGO” oraz „Polityka” zapowiadają autorski materiał artysty. 5 stycznia 2019 roku wystąpił na jednej scenie z Natalią Niemen podczas Koncertu Galowego VI edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. Organizując warsztaty muzyczne Just Cover It miał przyjemność współpracować z takimi artystami jak Kayah, Natalia Kukulska, Maria Sadowska, Marek Piekarczyk, Czesław Mozil, Grażyna Łobaszewska, Mietek Szcześniak, Katarzyna Groniec, Janusz Radek, Paulina Przybysz czy Elżbieta Zapendowska. Jego największe inspiracje muzyczne to Florence + The Machine, Maria Peszek, Kora i Maanam czy Jessie J.