Pozytywka – „Fundament Mocy”: zespół ujawnia pierwszy kawałek z nowego albumu

Nowosądecka Pozytywka dopracowuje swój drugi album studyjny, pt. „Fundament Mocy”. Wiadomy jest tytuł, wiadome jest również to, że zespół nie ma zamiaru rezygnować z obranej na debiucie konwencji, czego dobitnym dowodem są „Neony”, pierwszy ujawniony kawałek z zapowiadanego krążka. Załączony do niego teledysk stanowi swoisty zwiastun zbliżającej się płyty, która ukaże się w lutym br. 

Obrana w klipie do „Neonów” stylistyka działa na wyobraźnię i nadaje ścieżce soczystego (neo)plemiennego sznytu i psychodelicznego klimatu. Znajdziecie tu lekkość melodii i ciężar gitar, dobrą zabawę i przekaz bez zadęcia. A ekspresja wokalna – od melorecytacji po śpiew od szeptu po krzyk, w każdej z tych form zespół brzmi autentycznie, szczerze i ujmująco. Zresztą posłuchajcie i zobaczcie sami.

„Ja wiem że złapiesz fale, wiem o tym doskonale / Pomysłów nie brakuje, w tym energicznym szale” – śpiewa w „Neonach” Daniel „Deny” Gądek, wokalista i gitarzysta Pozytywki. Fakt faktem, grupa nie cierpi na brak pomysłów, bardziej na ich nadmiar. A jako że pomysły nie mają wartości, jeśli nie można ich urzeczywistnić, stąd z początkiem listopada grupa zamyka się w studiu, by dopracować pozostałe kawałki, którymi wkrótce nie omieszka podzielić z nami poprzez oficjalny fanpage na Facebooku.

Muzycy przyznają, że ich nowy album nie będzie żadnym milowym krokiem co do obranego
„Pogodną Unią Bohaterów” (2017) kierunku. Będzie natomiast podkreśleniem tego, co sprawdziło się na debiucie, charakteryzuje ich własny, niepodrabialny styl i… jeszcze z czymś, czego członkowie zespołu na razie nie chcą zdradzać. Zatem czego możemy się spodziewać? Przebojowych melodii? Nośnych refrenów? Zwariowanych i asocjacyjnych tekstów? Spontanu i nieskrępowanej radości ze wspólnego grania? Zdecydowanie!

Lider zespołu Deny nie kryje radości ze zbliżającej się płyty „Fundament Mocy”:

„Będzie dynamiczniej, ciekawiej i jeszcze bardziej Pozytywkowo. Jesteśmy dumni z tego albumu i nie możemy się już doczekać, aż podzielimy się nią ze wszystkimi. Nowa Pozytywka to nadal Pozytywka. I choć charakter debiutu pozostaje, nowy long pozwoli słuchaczom otworzyć oczy i uszy na całkiem nowy, nieznany wymiar i znaczenie tworzonej przez nas muzyki”.

Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Daniel „Deny” Gądek do spółki z basistą Wojtkiem „Wojtasem” Fedeńczakiem. W obsadzie klipu oprócz wymienionych, znaleźli się: drugi  wokalista Andrzej „Sajan” Stec, perkusista Piotr „Pietro” Mordarski, wybitny sądecki raper Mateusz Smoleń i przyjaciele.


https://www.facebook.com/pozytywkaOfficial/

Podziel się swoją opinią ;)