Afterload z premierą płyty „Lifeline”

Długo wyczekiwana płyta zespołu Afterload nareszcie trafiła do obiegu. Na najnowszy krążek pt. “Lifeline” panowie kazali długo czekać, a to za sprawą podzielenia nagrywek na cztery etapy, w czterech różnych studiach, z pięcioma różnymi producentami, tak aby efekt finalny był na najlepszym poziomie. 

Jak informuję zespół, perkusja została nagrana w studio Braci Cugowskich, gdzie produkcją zajął się Adam Drath. Gitary zostały zarejestrowane w SinMix Production pod opieką Grzegorza Kulawiaka, który w ostatnim czasie miał wpływ na gitarowe brzmienie takich zespołów jak Katatonia czy Dark Tranquillity. Partie basu i wokalu nagrane zostały w HZ Studio pod okiem producentów Mariusza Konika i Roberta Wawro. Finalna produkcja, mix oraz mastering płyty „Lifeline” jest dziełem Tomasza “Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Coma, Frontside czy Decapitated.

Na płycie można usłyszeć gości takich jak Łukasz “Luke” Drapała z zespołu Chemia i Chevy, jak również Piotr “Voltan” Sikora występujący w szeregach zespołów Leash Eye i Exlibris oraz gitarzystę Adama Dratha, który od lat współtworzy zespół Bajm.  

Premiera: 17.01.2019

Tracklista:

01. The Anchor Point
02. Find My Place (feat. Adam Drath)
03. Walk the Line (feat. Łukasz ‘Luke’ Drapała)
04. Rise Above
05. What’s Done Is Done (feat. Piotr ‘Voltan’ Sikora)
06. From Twelve to Eleven
07. Let You Go (feat. Piotr ‘Voltan’ Sikora)
08. Beneath Your Feet
09. Open Your Eyes


https://open.spotify.com/album/5Ifo4b7JLP8hrnGuPVYc8B

Kup płytę – http://www.sklep.afterload.pl/


Więcej o zespole: 

Afterload – polski zespół rockowy założony w 2013 roku przez Kamila Tyneckiego. Muzyka zespołu osadzona jest głównie w klimacie nisko strojonych gitar, mocnych bębnów oraz przesterowanego basu, jednakże aranżacje utworów są dynamiczne oraz przeplatane delikatnymi i stonowanymi partiami, które w połączeniu z mocnymi riff’ami dają w efekcie zróżnicowany charakter muzyce tworzonej przez Afterload.

Zespół zadebiutował w 2016 roku, wydając materiał “From Twelve to Eleven” zawierającym trzy single zapowiadające płytę. Poza tytułowym “From Twelve to Eleven” na EP-ce znalazł się utwór “Rise Above”, do którego powstał klip video zarejestrowany w hali Targów Lubelskich. Trzecim singlem na EP-ce był cover “Open Your Eyes” autorstwa zespołu Guano Apes. Po wydaniu materiału „From Twelve to Eleven” zespół skupił się na koncertowaniu, występując u boku takich zespołów Alcoholica, będącego polskim cover bandem twórczości zespołu Metallica. Afterload zagrał też na jednej scenie z polską rockowo-metalową legendą czyli zespołem Turbo oraz z takimi zespołami jak Venflon czy Whiterose. Afterload występował też przed ukraińskim zespołem Jinjer, który ma za sobą europejską trasę z zespołem Arch Enemy oraz koncertował w Stanach Zjednoczonych z takimi gwiazdami jak Cradle of Filth oraz DevilDriver.

Jesienią 2017 roku Afterload wypuścił kolejny singiel “Walk The Line”, w którym gościnnie wystąpił rockowy wokalista Łukasz “Luke” Drapała, śpiewający w zespołach Chemia oraz Chevy. Do singla “Walk The Line” powstało lyric video a sam utwór miał swoją ogólnopolską premierę na falach Antyradia i stał się jednocześnie propozycją do listy Turbo-Top. Po premierze w Antyradio singiel “Walk The Line” utrzymywał się w pierwszej 20-tce Turbo-Topu Antyradia.

Rok 2018, poza supportowaniem części trasy zespołów Exlibris oraz Votum, to dla Afterload czas poświęcony w głównej mierze na dokończenie płyty „Lifeline”. 


https://www.facebook.com/afterloadpl/

Podziel się swoją opinią ;)