Premiera albumu „Na wzgórzu rozpaczy” Marka Dyjaka

Premiera albumu „Na wzgórzu rozpaczy” Marka Dyjaka

Oto najnowsza i ostatnia w karierze płyta Marka Dyjaka pt. „Na wzgórzu rozpaczy”. Trasa promująca płytę planowana jest na luty 2022 rok. 

Płyta powstała dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił także w teledysku pod tym samym tytułem wraz Markiem Dyjakiem.  

Utwór „Nocnoautobusowa” to drugi singiel promujący płytę. Słowa i muzykę do utworu skomponowałJacek Kleyff. Za programowanie, instrumenty klawiszowe i akordeon odpowiada Marek Tarnowski, trąbka – Jerzy Małek, gitara – Sławomir „Guadky” Gladyszewski, altówka – Andrzej Czapliński.  

Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” ma charakter nostalgiczny, typowy dla twórcy. Zawiera utwory: „Nocnoautobusowa”, „Mistrz i Małgorzata 2021”, „List od nieznanego poety”, „Czarodziejska góra”, „Dwadzieścia do dziesiątej 2021”, „List a właściwie dwa”, „Szofer”, „Kołysanka dla Olgi 2021”, „Dublet” oraz utwór „Na wzgórzu rozpaczy”, do którego klip został stworzony we współpracy z wieloletnim przyjacielem Marka – Januszem Palikotem. Jego premiera odbyła się we wrześniu. 

Drodzy Państwo, to moja trzynasta i ostatnia płyta w twórczości muzycznej. Nadal będę śpiewał o miłości, bo zawsze o miłość mi chodziło. Cieszę się, że mogłem zrealizować ten projekt we współpracy z moim serdecznym przyjacielem, Januszem Palikotem. Ta płyta to owocnaprawdę ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania muzyków i twórców, którzy ze mną pracują, marki Tenczyńska Okovita i wielu mi bliskich osób. Dziękuję każdemu za wsparcie i pomoc. Wasz Dyjak”.  


Tracklista: 

  1. Na wzgórzu rozpaczy 
  2. Nocnoautobusowa 
  3. Mistrz i Małgorzata 2021 
  4. List do nieznanego poety 
  5. Czarodziejska Góra 
  6. Dwadzieścia do dziesiątej 2021 
  7. List a właściwie dwa 
  8. Szofer 
  9. Kołysanka dla Olgi 2021 
  10. Dublet 

Producentem i właścicielem nagrań jest Marek Dyjak oraz marka Tenczyńska Okovita. 
Dystrybucja: Agora Muzyka

Sprzedaż płyty trwa na stronie kulturalnysklep.pl oraz w salonach i na stronie empik.com.
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99172-Na-wzgorzu-rozpaczy-wersja-z-autografem.html 


Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Tomy Waitsa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.