Premiera debiutanckiego albumu duetu RAT KRU już 28 lutego

Już za osiem dni, a dokładnie 28 lutego br., światło dzienne ujrzy debiutancki album poznańskiego duetu RAT KRU. Płyta „Rok Szczura”, gdyż o niej właśnie mowa, ukaże się nakładem wytwórni Kayax


RAT KRU to poznański duet poruszający się w granicach szeroko pojętej muzyki elektronicznej. W przeszłości związani byli z wieloma zespołami i kojarzyć ich możemy z formacji Papa Musta, The Men Else, Hellow Dog i HDYA. Sami komponują i wykonują swoje utwory, śpiewając napisane przez Papę Mustę teskty. Teksty, które pobudzają wyobraźnię i opisują fragmenty rzeczywistości. Własną twórczość określają mianem betonowej samby, podczas koncertów porywającej do tańca tłumy fanów.


Kayax informuje, że wydawnictwo „Rok Szczura” stanowi charakterystyczną mieszankę muzyczną nawiązującą do lat 90. Członkom grupy nie są też obce takie gatunki, jak techno, rap czy pop. Wytwórnia podkreśla również, iż coraz ważniejszą rolę w artystycznej przygodzie RAT KRU odgrywa wizerunek sceniczny. Luźne sportowe stroje, maska szczura i oprawa świetlna mają dodatkowo uwalniać energię podczas występów, zachęcając publiczność do wspólnej zabawy.zajrzyj po więcej:

RAT KRU na Facebooku
Kayax na Facebooku