PREMIERA PŁYTY „LATO Z RADIEM FESTIWAL 2019”

Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka, Kortez, Smolik, Nosowska, Sławek Uniatowski, Perfect i wielu innych artystów będzie można posłuchać na płycie „Lato z radiem Festiwal 2019”, która ukaże się w sprzedaży 5 lipca. Album to muzyczna esencja rozpoczętego 28 czerwca w Zakopanem festiwalu „Lata z Radiem”. Na płytę składają się utwory artystów, którzy zagrają na największym wydarzeniu muzycznym Polskiego Radia. Album będzie można kupić w sklepach muzycznych, na stronie sklep.polskieradio.pl oraz w czasie kolejnych koncertów w Pucku, Stalowej Woli i Krakowie.

Tegoroczny festiwal Lata z Radiem rozpoczął się 28 – 29 czerwca w Zakopanem i przyciągnął tłumy fanów ambitnej muzyki. Wystąpili KAYAH, Krzysztof Zalewski, Sławek Uniatowski, Włodek Pawlik, Chopin University Big Band, Hanka Rybka, Kapela ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne (zobacz relację). To właśnie w stolicy Tatr można było przedpremierowo nabyć fonograficzną wizytówkę festiwalu – płytę „Lato z radiem Festiwal 2019”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

To płyta ważna, przebojowa, znaleźli się na niej artyści niebanalni, którzy cały czas nas zaskakują, wciąż mają coś do powiedzenia, a nade wszystko piszą fantastyczną muzykę. Na żywo będzie można ich posłuchać w czasie festiwalowych koncertów. Na program Festiwalu „Lata z Radiem” wpływ mają wszystkie anteny Polskiego Radia i na tej płycie to słychać. (Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki, który odpowiada za wybór utworów na płytę)

Album „Lato z radiem Festiwal 2019” to muzyczna wizytówka festiwalu oraz artystycznej jakości anten Polskiego Radia. Od muzyki korzeni po alternatywny pop, od rocka po jazz i muzykę klasyczną oraz filmową. Festiwal to koncertowe premiery, zaskakujące artystyczne spotkania, ale również mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń. Nie zabraknie ich w czasie kolejnych festiwalowych dni, kiedy wystąpią jeszcze m.in. Daria Zawiałow, Perfect, Kortez, Nosowska, Smolik, Barbara Wrońska, Kapela ze Wsi Warszawa, Julia Pietrucha, Muniek Staszczyk, Skubas, Sławek Uniatowski i Chopin Univeristy Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.


Jednym z utworów na albumie jest „Ludzie niepowszedni” zespołu Perfect, który pochodzi z płyty „Muzyka” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Piosenka „Ludzie niepowszedni” to moja kompozycja, do której tekst napisał Jacek Cygan. Jest ona dla nas utworem wyjątkowym i specjalnym. Ze względu na instrumenty wykorzystane w nagraniu rzadko wykonujemy ją na koncertach plenerowych. Jacek napisał tekst dedykując go zmarłej Marii Czubaszek, a na saksofonie solo nagrał z nami nasz przyjaciel Henryk Miśkiewicz. Mamy sentyment do tras „Lata z Radiem” i zwłaszcza do od lat niezmiennej „Polki Dziadek”. Do zobaczenia na koncercie „Lato z radiem Festiwal 2019” w Stalowej Woli. (Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect)

 


Track lista płyty „Lato z radiem Festiwal 2019”

1. Polka Dziadek- Sygnał Lata z Radiem – Smolik remix
2. Krzysztof Zalewski – Kurier
3. Daria Zawiałow- Na Skróty
4. Kortez – We dwoje
5. Brodka- Varsovie (Unplugged)
6. Perfect- Ludzie niepowszedni
7. Julia Pietrucha – Nie Potrzebujemy Nic
8. Uniatowski- Honolulu
9. Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – Samba Del Gringo
10. Kayah – Dawaj w długą
11. Smolik/Kev Fox – On The Quiet
12. Kapela ze Wsi Warszawa – Bida Blues
13. T.Love – Blada
14. Barbara Wrońska – Nieustraszeni
15. Skubas – Nie Mam Dla Ciebie Miłości
16. Nosowska – Ja Pas

This slideshow requires JavaScript.

 


Po sukcesie pierwszych koncertowych dni „Lato z radiem Festiwal 2019” w Zakopanem, kolejna okazja na posłuchanie artystów z płyty już 19 – 20 lipca w Pucku, 9 – 10 sierpnia w Stalowej Woli oraz podczas wielkiego finału 30 – 31 sierpnia w Krakowie. W czasie koncertów będzie można nabyć płytę „Lato z radiem Festiwal 2019” oraz spotkać artystów, zdobyć autograf. Szczegóły koncertów na www.latozradiem.pl

This slideshow requires JavaScript.

 


Zajrzyj po więcej

FB: https://www.facebook.com/polskieradiolatozradiem/

www: https://www.polskieradio.pl