Premierowy koncert Kasi Moś w radiowej Trójce

Premierowy koncert Kasi Moś w radiowej Trójce

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca o godz. 19.05 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Kasia Moś. Wokalistka zaprezentuje na scenie radiowej Trójki utwory z najnowszej płyty „Karin Stanek”, której premiera odbyła się 27 maja.

Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl.

Kasia Moś swój debiutancki album „Inspination” wydała w 2015 roku, a w 2021 roku ukazała się Jej płyta „Moniuszko 200”, która jest zapisem niezapomnianego koncertu w Sali NOSPR w Katowicach, gdzie wystąpiła z towarzyszeniem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Album składa się z płyty CD i DVD w wersji koncertowej. Wydawcą płyty  Kasi Moś & Aukso jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

27 maja miała miejsce premiera najnowszej płyty Kasi Moś pt. „Karin Stanek”, której wydawcą ponownie jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Karin Stanek w latach 60-tych ubiegłego wieku należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek i była jednym z symboli tzw. bigbitu. Na płycie znalazły się utwory nie tylko bardzo popularne w latach 60., ale także te mniej znane, wykonywane przez Karin Stanek.   Jej przeboje to charakterystyczne dla tamtych czasów typowe gitarowe granie i chrypliwy głos wokalistki.

– Obaj Mateusze (Moś i Kołakowski) postanowili nas zaskoczyć i potraktowali materiał wyjściowy w sposób nieoczekiwany. Niby te same teksty i linie melodyczne, ale z punktu widzenia słuchacza to zupełnie różne utwory. Wymyślone i wyprodukowane przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego aranżacje i ich wspólne produkcje przenoszą nas muzycznie wielkim skokiem do współczesności. Nieoczywisty, lekko dramatyczny, klubowy podkład niesie znakomicie wokal Kasi Moś, która swoim interpretacjom nadała zupełnie inny wyraz, niż w wykonaniach oryginalnych. Tę trójkę wykonawczo wspomagają Tomasz Machański i Artur Kudłacik – czytamy w opisie płyty.

Podczas niedzielnego koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej artystka wystąpi w składzie: Kasia Moś – wokal, Mateusz Moś – skrzypce, Mateusz Kołakowski – instrumenty klawiszowe, Tomasz Machański – perkusja, Artur Kudłacik – bas/moog.

  • Koncert Kasi Moś w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, od godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki i w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube stacji i na stronie trojka.polskieradio.pl.
  • Koncert odbędzie się z udziałem publiczności.

Podziel się swoją opinią ;)