Pride’owa nowość od Shady Lady – SLAY

“SLAY” to pierwszy singiel, który zapowiada drugi album queerowej artystki Shady Lady.

Shady Lady to znana polska drag queen, która ma w zwyczaju, z okazji miesiąca równości, wypuszczać mocno kontrowersyjne i wyzwolone kawałki. Tak było i tym razem, 9 czerwca odbyła się premiera utworu SLAY.

Shady Lady jest jedną z najpopularniejszych polskich drag queen, której działalność obejmuje profesjonalne występy dragowe oraz sztukę queerową. Od pięciu lat aktywnie działa w tej dziedzinie, regularnie występując na najważniejszych festiwalach i imprezach o tematyce queerowej. Nie tylko muzyką i występami drag queen żyje, jej projekty modowe, takie jak Reinwencja, SAWA i Hiacynt, zyskały uznanie i zostały zaprezentowane w internetowym wydaniu magazynu Vogue Polska.

Rok po wydaniu swojego debiutanckiego albumu Pokussa Na Parkiecie, Shady Lady prezentuje nowy singiel, który jest pierwszą zapowiedzią jej nowego wydawnictwa. Swój debiutowy album tworzyła we współpracy z osobami queerowymi. Za produkcję odpowiadał poznański artysta thekayetan, a efektem tej współpracy jest taneczno-wyskokowy mini album zamknięty w 21 minutach i 37 sekundach. A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od pierwszego utworu wydanego z okazji pride month, o brudnym tytule Zsyp, który debiutował 25 czerwca 2021 r.

SLAY, jak już wspominaliśmy, jest pierwszym singlem zapowiadającym drugi album Shady Lady, nad którym artystka pracuje w studiu od kilku miesięcy. To organiczne przejście między jej debiutanckim tworem a nowym materiałem, który planuje zaprezentować publiczności tej jesieni. Utwór czerpie inspirację z muzyki hyperpopowej oraz kultury rave. Jest nieco obsceniczny i wulgarny, momentami groteskowy, ale taka jest właśnie jej twórczość, którą się albo kocha, albo nienawidzi. Podczas tworzenia okładki singla i zdjęć promocyjnych wykorzystano technologię sztucznej inteligencji. Wraz z premierą piosenki w serwisach streamingowych, ukazał się również taneczny teledysk do singla wyreżyserowany przez Artura Klimczaka, obfity w neonowe barwy oraz kontrowersyjne stroje i gesty, które prezentuje Shady Lady. Widać liczne nawiązania do tanecznej kultury queerowej z lat 70′. Do współpracy przy klipie Shady Lady zaprosiła polskich waackerów z grupy WAWAACKERS.

SLAY to naturalna ewolucja brzmienia pierwszego albumu Pokussa Na Parkiecie. Tworząc ten singiel wyobrażałam sobie tęczowy rave, gdzie każdx może czuć się swobodnie, jak u siebie i przede wszystkim jak miliony dolarów. Żeby każdx czuł się SLAAAAY.

Shady Lady o utworze

Co więcej, już 17 czerwca w Warszawie, ma miejsce kolejna Parada Równości, którą po raz kolejny ma zaszczyt poprawadzić Shady Lady. Tego dnia, utwór SLAY (oraz — jak podejrzewamy — wiele innych) będzie można usłyszeć premierowo na żywo na prideo’wym festiwalu w warszawskiej przestrzeni queerowej La Pose.

fot. materiały promocyjne

Podziel się swoją opinią ;)