„Rankiem” – Emilia Pawłowska zaprezentowała nowy klip promujący płytę „Niebo nad jeziorem”

9 października miała miejsce premiera teledysku do utworu „Rankiem” z debiutanckiej autorskiej płyty Emilii Pawłowskiej „Niebo nad jeziorem”.

Emilia Pawłowska to pochodząca z okolic Więcborka wokalistka, która dała się poznać za słuchaczom za sprawą wydawnictwa „Czas nas uczy pogody„, będącego zbiorem najpiękniejszych polskich piosenek w jazzowych aranżacjach. Określana autorskim debiutem płyta Niebo nad jeziorem to próba wypłynięcia Emilii Pawłowskiej na szersze wody. Za kanwę posłużyły teksty poetek: Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej, a całość zaaranżował Adam Lemańczyk – wybitny pianista i ceniony producent muzyczny.

Kolejną pozycją promującą to wydawnictwo jest utwór rankiem „Rankiem”. Piosenka ukazała się na kanale YouTube wokalistki wraz z klipem autorstwa Stefana Kornackiego.

Każdego ranka budzimy się, by wypełniać nasze dlaczego? Każdego ranka konfrontujemy siebie ze wciąż zmieniającym się obliczem świata i ludzi.  Próbujemy przecisnąć się przez morze spraw,  powinności i ciągły brak czasu. Mamy wrażanie, że jesteśmy podobni do niektórych osób i zarazem jedyni w swoim rodzaju. Wzrastająca ciekawość i stos pytań, na które szukamy odpowiedzi, prowadzą nas do miejsc, gdzie w końcu, być może, ktoś wysłucha mojej/twojej historii. 

A świat ? Świat jest wciąż pełen przeciwności losu i wielu złamanych z rozpaczy serc, lecz tutaj nie chcę rozważać o świecie, nie potrafię liczyć i niewiele rozumiem, choć chciałabym inaczej. Z wszystkiego wolę poezję a wraz z nią obfitość słów i wolność umysłu. Z wszystkiego wolę muzykę  a wraz z nią świadomość przeżytych chwil gdzie zdecydowanie „nie sięga wzrok” i trudno o jakikolwiek algorytm.

„Nie, nie próbuj mnie zatrzymać (…)”

Drugiego życia nie dostanę, czasu nie cofnę i świata nie zmienię. Moim przewodnikiem jest wciąż wrażliwość, którą staram się zdefiniować. 

Tak czy inaczej, bardzo polubiłam tę dziewczynę z klipu „Rankiem” i całym sercem jej kibicuję.Emilia Pawłowska


EMILIA PAWŁOWSKA – na scenę powróciła w 2018 r. po kilkunastu latach przerwy z coverowym albumem „najpiękniejszych polskich piosenek świata” zatytułowanym Czas nas uczy pogody, zaaranżowanym w ciepłym, jazzowym klimacie. Album zyskał wielu fanów i został doceniony przez media m. in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Radio Weekend FM oraz Portal ISAK. W swoim regionie popularyzuje twórczość polskich artystów „minionych lat”, organizując kameralne koncerty z programem „Czas nas uczy pogody” oraz piosenką poetycką, głównie do słów Marka Sochackiego w programie pt. W Weronie. Ponadto wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom, stara się zdefiniować autorski wymiar muzycznej ekspresji, współpracując ze wspaniałymi muzykami nad kolejnym, w pełni studyjnym, pierwszym autorskim albumie Niebo nad jeziorem. (https://emiliapawlowska.pl)

Fot. główne: Darek Kawka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.