Rasm Almashan już za tydzień wystąpi w „Bardzo Bardzo” w Warszawie

Rasm Almashan już za tydzień wystąpi w "Bardzo Bardzo" w Warszawie
Po sukcesie albumu Rasm Almashan „YEMENIA”, który dotarł do 6 miejsca listy World Charts Music Europe, artystka zaprezentuje premierowo w Warszawie utwory z tej płyty. 27 września br. artystka wystąpi w warszawskim Klubie „BARDZO BARDZO”.


Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, pół Polka, pół Jemenka, o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood„. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium” oraz Orkiestrze NAXOS Milo Kurtisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR). Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę.


Płyta „YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Od trzech miesięcy jest w TOP20 na World Charts Music Europe – jednej z najważniejszych list, na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.


? GODZ.: 20:00 KONCERT & ROZMOWA Z ARTYSTKĄ
Klub „Bardzo Bardzo”, ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa

Bilety na koncert w przedsprzedaży dostępne w cenie 40 zł na stronie: https://goout.net/pl/bilety/jazz-session-rasm-almashan/ogih/ oraz przy wejściu do Klubu „BARDZO BARDZO” w dniu koncertu, w cenie 50 zł.


„YEMENIA to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa…”

Rasm Almashan

Rasm Almashan na koncercie wystąpi z zespołem w składzie:
Adeb Chamoun – riq, darabuka, bendir, daf
Mateusz Szemraj – lutnia oud
Bartozzi Wojciechowski – gitara basowa
Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe
Gniewomir Tomczyk – perkusja

Zdjęcie wyróżniające: Darek Kawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.