[NOWE TWARZE] Rasm Almashan zaprezentuje swój solowy album podczas festiwalu „Wschód Piękna” w Olsztynie

Rasm Almashan

Na polskim rynku muzycznym nie brakuje ciekawych, damskich głosów. Co chwilę pojawiają się nowe, ale czy one aby nie brzmią tak samo? I tak i nie. Jedno jest pewne. Jesienią na rynku możecie spodziewać się prawdziwego trzęsienia ziemi!


Całe to zamieszanie za sprawą Rasm Almashan. Wydaje ona bowiem swój pierwszy solowy album „YEMENIA” z niesamowitymi muzykami z Polski i Syrii.


Rasm Almashan
Rasm Almashan / fot. Facebook.com

Wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach. Urodzona w Polsce, wychowana w Aden, w Jemenie. Jako artystka stosuje w swoim śpiewie otwartą improwizację, w jej muzyce słychać silną inspirację kulturą jemeńską.


„Jako dziecko byłam zszokowana sposobem, w jaki Jemeńczycy byli traktowani przez niektórych Europejczyków, mieszkających w Jemenie na kontraktach. Izolowali się od tubylców, zamykając w luksusowych osiedlach, otaczając wysokimi murami, przemykając luksusowymi autami. Mieli własne kina, korty tenisowe, sklepy. Już wtedy wiedziałam, że coś jest nie tak, że ludzie nie są traktowani jednakowo. Wtedy obiecałam sobie, że kiedy dorosnę, będę budować mosty, a nie mury między tymi dwoma światami i ich kulturami. Kocham Jemen. Kocham Polskę. Kocham pokój. Jemen zasługuje na pokój, a ich ludzie zasługują na szacunek”mówi artystka.


Do tej pory współpracowała z wieloma artystami. Na jej koncie jest wiele projektów. W Polsce współtworzyła zespoły Kultura de Natura oraz Sooomood. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”.


Od 2016 roku uczestniczy w projekcie World Orchestra, którego założycielem jest Grzech Piotrowski i z ogromnym powodzeniem występuje na kolejnych edycjach festiwalu „Wschód Piękna” oraz innych wydarzeniach, organizowanych przez World Orchestrę.

Teraz nadszedł jej czas! Jesienią ukaże się jej solowy album „YEMENIA”, którą w całości, przedpremierowo będzie można  usłyszeć podczas „Wschodu Piękna” właśnie.

Jeśli w najbliższy weekend tj. 26-28.07.2019 będziecie w Olsztynie, musicie posłuchać Rasm Almashan na żywo! Gwarantujemy, że postrzeganie „dobrej muzyki” zmieni się Wam bezpowrotnie!


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram