[RECENZJA] „Lśniąca. Łąkowe historie…” Karoliny Lizer

[RECENZJA] „Lśniąca. Łąkowe historie…” Karoliny Lizer

Karolina Lizer, posiadaczka niebywałego tzw. białego głosu, absolwentka szkół muzycznych I i II stopnia, całkiem niedawno wydała swoją płytę „Lśniąca. Łąkowe historie…”

Wydawnictwo to 12-stostronicowa książeczka zawierająca teksty piosenek, a także krótki przekaz od autorki. Wszystko, co w środku zostało okraszone niesamowitymi zdjęciami wykonane przez Patrycję Poterałę.

Pomysłodawczynią albumu jest Karolina Lizer. Piosenki wyszły spod pióra Karoliny Lizer, Zuzanny Wiśniewskiej, Wioletty Witkowskiej, Dawida Gębala i Arkadiusza Frania. Maciej Czempik odpowiada za kompozycję i kierownictwo muzyczne całego przedsięwzięcia.

Album to dziewięć sensualnych przekazów z niemal wyczuwalną przyrodą w tle. Piosenki o życiu podszyte magią, naturą i muzyką, która na długo pozostaje pod skórą słuchacza. Na szczególną uwagę zasługują: tytułowa „Lśniąca”, „ A tymczasem” i „Usypianka”, one-moim zdaniem, najlepiej oddają klimat całego albumu.

Każdy z utworów zbudowany jest z trzech filarów. Pierwszy to muzyka w czystej postaci. Gitary, flety, instrumenty perkusyjne i dzwonki dają lekkość, intymność, miejscami tajemniczość przekazu. Drugą składową są teksty, których słucha się niczym opowieści. O miłości, o życiu, o dawnych zwyczajach. Trzeci to wokal. Karolina Lizer odgrywa tutaj dwie role – głównej wokalistki i… chórków, które dopełniają całość niczym przysłowiowa wisienka na torcie.

Lśniąca. Łąkowe historie - Lizer Karolina | Muzyka Sklep EMPIK.COM
„Lśniąca. Łąkowe historie…” – okładka albumu.
Patronat medialny: Muzykoholicy.com

Chcesz wyhamować? Chcesz, choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego i zanurzyć się w innym świecie? Nic prostszego! „Lśniąca. Łąkowe historie…” Karoliny Lizer to idealne remedium na stres, wszędobylski huk i zamęt.

https://ffm.to/karolinalizerlsniacaalbum – posłuchaj!

  1. Lśniąca – Tekst Wioletta Witkowska, muzyka Maciej Czemplik
  2. Ptasi lot – tekst Zuzanna Wiśniewska, muzyka Maciej Czemplik
  3. Usypianka – tekst Zuzanna Wiśniewska, muzyka Maciej Czemplik
  4. W leśnym świecie – tekst Karolina Lizer, muzyka Maciej Czemplik
  5. Spacery – tekst Dawid Gębala, muzyka Maciej Czemplik
  6. Coraz cięższy głaz – tekst Arkadiusz Frania, muzyka Maciej Czemplik
  7. Jeszcze parę chwil – tekst Karolina Lizer, muzyka Maciej Czemplik
  8. A Tymczasem – tekst Wioletta Witkowska, muzyka Maciej Czemplik
  9. Kiedy zniknę – tekst i muzyka Dawid Gębala

Podziel się swoją opinią ;)