Reedycja albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” Lenny Valentino

Lenny Valentino

Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino.

Rok po powstaniu  grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do zespołu dołącza „desant z wybrzeża” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko – pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Lenny Valentino
Lenny Valentino (fot. materiały promoyjne)

Premiera albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” wydanego nakładem legendarnej wytwórni Sissy Records / BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, w tym singlowe „Chłopiec z plasteliny” oraz „Dom nauki wrażeń.” Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media, a przez niektórych recenzentów okrzyknięty “najlepiej zrealizowaną polską płytą”.

Lenny Valentino – Dom nauki wrażeń (źródło: LennyValentinoVEVO)

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem „Białe wakacje,” Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz, a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.

Dwadzieścia lat po premierze na sklepowych półkach znalazło się wznowienie albumu na płycie CD i standardowym, 140 gramowym  czarnym krążku bez dodatkowych utworów. 13. listopada ubiegłego roku “Uwaga! Jedzie tramwaj” trafił także do serwisów streamingowych. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu – album można zamówić również w jednym z 500 numerowanych egzemplarzy kolekcjonerskich, wydanych na niebieskim, 180 gramowym  winylu z dodatkowymi trackami. Wzbogacony o dwa utwory: „W-21” oraz „W-34” limitowany album winylowy „Uwaga! Jedzie tramwaj” w tej formie dostępny będzie po raz pierwszy.

YouTube: LennyValentinoVEVO

Podziel się swoją opinią ;)