[RELACJA] Ina West z winylem „Girls” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

25 listopada w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem zaproszeni goście mieli szansę jako pierwsi usłyszeń album Girls” autorstwa Iny West w wersji analogowej. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video.


Ina West była gościem kolejnej odsłony Piątków z Nową Muzyką” w U22. Młoda artystka zaprezentowała swój album Girls” w wersji analogowej na dzień przed oficjalną premierą. Wydawnictwo w serwisach streamingowych dostępne jest już od lutego, jednak w wersji fizycznej ukazało się wyłącznie w jadalnej formie krążka CD z białej czekolady.

Podczas spotkania artystka opowiedziała czym była podyktowana decyzja o wydaniu materiału na czarnym krążku:

Płyta, która ukazała się w wersji czekoladowej rozpuściła się, połamała, została zjedzona – jednym słowem ślad po niej zaginął. Pragnęłam, żeby został jednak jakiś namacalny, fizyczny znak po tym, co stworzyłam. Chciałam zrobić to inaczej – stąd pomysł na winyl.


This slideshow requires JavaScript.


Winyl Girls” to dziesięć intrygujących utworów o akceptacji, pożegnaniach, powrotach, rozstaniach, dzikości, zatraceniu. O kobietach i dla kobiet. Każda piosenka opowiada o dziewczynie, która stanęła na drodze Iny West. Z tych spotkań zrodziły się oryginalne teksty i muzyka. Stylu artystki nie da się wpisać w żadne ramy. Z pomysłem łączy elektronikę z zupełnie kontrastowymi gatunkami. Artystka opowiedziała o wyjątkowym i oryginalnym brzmieniu płyty podczas rozmowy z Noviką.

(materiały prasowe)