[RELACJA] Juwenalia Krakowskie – Sabina, Kwiat Jabłoni, Zawiałow, Nosowska

Wczorajsze Juwenalia Krakowskie spędziliśmy w Strefie Plaża przy Scenie Plenerowej MS AGH. Na głównej scenie wystąpili tam debiutująca Sabina, Kwiat Jabłoni, a na koniec dwie muzyczne bomby – Daria Zawiałow oraz Katarzyna Nosowska.

Kolejny deszczowy dzień nie zniechęcił studentów i gości do udziału w koncertach, szczególnie, że czwartkowy line – up to dla wielu spełnienie marzeń. Absolutnie śmietanka polskiej muzyki występująca na jednej scenie, czegóż chcieć więcej? Oprócz lepszej pogody oczywiście 😉

Sabina – młoda, drobniutka dziewczyna, która na scenę weszła z trzyosobowym zespołem przeniosła nas trochę w klimaty może egzotyczne może orientalne? Trudno mi opisać rodzaj muzyki jaki wykonuje Sabina. Na pewno stroje całego zespołu takie były 🙂 Piękne i bogato zdobione co nadawało spójności wizualnej. Sama artystka niewątpliwie zachwycała nie tylko śpiewem, ale i tańcem. Zaśpiewała głównie materiał ze swojej debiutanckiej płyty, której premiera zapowiedziana jest jeszcze w tym roku, tak więc usłyszeliśmy “Sreberka”, “Miejskie historie” i “Panowie w kapeluszach”. Był też cover Amy Winehouse “Back to Black”.

Następnie scenę przejął Kwiat Jabłoni – duet rodzeństwa Sienkiewicz plus basista – Grzegorz Kowalski i perkusista – Marcin Ścierański. Co to był za koncert! Przede wszystkim Kasi i Jackowi udało się odgonić na chwilę deszczowe chmury, ale gdy zagrali “Wodymidaj”, gdzie padają słowa “Niech z nieba spadnie na mnie wielki deszcz”, jak na zawołanie znów zrobiło się mokro 🙂 Oficjalnie chyba można ogłosić tę piosenkę hymnem tegorocznych Juwenaliów Krakowskich! Podczas mojego pierwszego koncertu Kwiatu Jabłoni nazwałam ich Promyczkami i tak już u mnie zostaną – radość i energię jaką wytwarza cała czwórka i z jaką łatwością dzieli się nią z publicznością jest niesamowita. Nic dziwnego, że ich występy przyciągają ogromne tłumy, mimo, że zespół istnieje nieco ponad rok. Tak więc było śpiewane i tańczone i nawet pogo było! Wszystko co  dobre szybko się kończy, więc nawet nie zauważyłam, gdy nadszedł czas ostatniej piosenki. Na szczęście Kasia i Jacek wrócili jeszcze na bis, podczas którego zagrali nie swoją piosenkę, ale bardzo dla nich ważną, bo od niej wywodzi się nazwa ich zespołu – Kwiat Jabłoni.

Tak gorącą atmosferę pod sceną utrzymać mogą tylko Daria Zawiałow! Ta dziewczyna to ogień w czystej postaci 🙂 Rockowy akcent, który pozwolił publiczności na chwilę zapomnienia. Bo to co robi Daria z tłumem jest niesamowite – tłumy śpiewające, pogo, ludzie płynący na fali.., a raczej jej “Helsinki”, czyli drugi album, który w marcu miał swoją premierę. Usłyszeliśmy min. “Szarówka”, “Nie dobiję się do Ciebie” czy dla odmiany spokojna ballada “Płynne szczęście” oraz coś z debiutanckiej płyty “A kysz!”“Malinowy chruśniak” oraz “Lwy”. Wisienką na torcie było wykonanie “Szarych miraży” grupy Maanam przez Darię. Wokalistka w swoim najnowszym singlu “Hej Hej!” śpiewa “tak bardzo chciałabym historią być” – myślę, że ma na to bardzo duże szanse! Chociaż zarówno publiczność jak i Zawiałow bardzo chciała zagrać bis, co ze względów czasowych było niemożliwe, Daria wzruszona weszła ponownie na scenę by jeszcze raz szczerze podziękować i zapewnić, że niedługo wróci do Krakowa.

Jaki mógłby być finał takich koncertów? Tylko Kasia Nosowska mogła dodać jeszcze piękniejszych muzycznych wspomnień tego dnia. Artystka przez największa A. Urok, osobowość, niesamowita skromność i charyzma jakie od niej biją czarują tłumy, a teksty, które pisze w połączeniu z muzyką to wszystko dopełniają. Na scenie oprócz tradycyjnie już trzech Michałów, towarzyszył jej syn Mikołaj (Miki), który wspomagał mamę w chórkach. Razem, z podziałem na role (mama – syn) wykonali utwór “Mówiła mi matka”. Kasia zaśpiewała też piosenki ze starszego repertuaru np. “Keskese” oraz cover zespołu The Chemical Brothers“Hey Boy, hey girl”.


Dziś przed nami kolejny dzień na w Strefie Plaża przy Scenie Plenerowej MS AGH i występy min. Małpy, Planu Be, Happysad oraz Bitaminy! Zapraszamy również na naszego Instagram, gdzie będziemy zdawać krótkie relacje z tych koncertów 🙂


Zajrzyj po więcęj:
FB: https://www.facebook.com/JuwenaliaKrakowskie/
Instagram: https://www.instagram.com/juwenaliakrakowskie/
www: http://www.juwenalia.krakow.pl/harmonogram.html