Renata Przemyk i duet DAGADANA zapraszają na koncerty

Zapraszamy na trasę promującą nowy album RENATY PRZEMYK. Na płycie, jak i na trasie artystce towarzyszyć będą Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska z DAGADANA

VERA TO JA to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu. Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową, jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii, łącząc świat stary z nowym jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością, a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była mi lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes, ale i własne obserwacje i doświadczenia. Vera to ja i Ty też.

Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!

„Vera jest kobietą ponadczasową, różnorodną, pełną emocji, jasną i wielobarwną. Z natury czerpie siłę i mądrość jak przetrwać w każdych warunkach, jak ochronić bliskich, jak kochać i żyć w pełni. Na przestrzeni wieków kobiety czerpały mądrość z natury i przekazywały ją córkom. Kto chce słuchać i otworzy się na wiedzę tych, co przed nami będzie bogatą mądrością pokoleń. Razem jesteśmy jeszcze silniejsze, a wspólny głos z samego serca niesie się pod niebiosa. Vera to ja i Ty”.

TRASA KONCERTOWA ” VERA TO JA”

2.02 – BIELSKO BIAŁA – CAVATINA HALL

9.02 – ŁÓDŹ – WYTWÓRNIA

11.02 – WARSZAWA – STODOŁA

15.02 – LUBLIN – CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

18.02 – GDAŃSK – STARY MANEŻ

23.02 – TORUŃ – AULA UMK

24.02 – POZNAŃ – TAMA

25.02 – KRAKÓW – KLUB STUDIO

Podziel się swoją opinią ;)