„Rising Star” – rusza konkurs Universal Music Polska i TikTok

„Rising Star" - rusza konkurs Universal Music Polska i TikTok

Universal Music Polska i TikTok ruszają z pierwszym takim konkursem. W ramach „Rising Star” będą wspólnie szukać nowych muzycznych talentów.

Wystarczy zaprezentować na TikToku próbkę swojego wokalu, żeby mieć szansę na nagranie własnego singla i teledysku, a tym samym otworzyć sobie drzwi do niezwykłej muzycznej kariery.

Konkurs ruszy 9 sierpnia, a zgłoszenia będzie można przesyłać do 29 sierpnia. Universal Music Polska jako lider rynku stawia na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania, także w dziedzinie poszukiwania nowych talentów. Muzyka to kluczowy element TikToka, który inspiruje do tworzenia kreatywnych i pozytywnych treści.

TikTok ma wielki wpływ na branżę muzyczną – często daje „drugie życie” starym hitom oraz pozwala mniej znanym twórcom wybić się na światowych listach przebojów. Na platformie jest jednak jeszcze wiele nieodkrytych talentów, którym start w muzycznej karierze ułatwi konkurs „Rising Star” organizowany przez polski zespół TikToka oraz Universal Music Polska.

W projekcie „Rising Star” może wziąć udział każdy użytkownik platformy powyżej 16. roku życia. Co zrobić, by zostać gwiazdą estrady? Wystarczy zaśpiewać swój ulubiony kawałek, a nagranie zamieścić na TikToku z hashtagiem #risingstarpolska.

Zmagania aspirujących gwiazd oraz ich nagrania będzie można śledzić na bieżąco w poświęconej konkursowi sekcji w aplikacji. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Lanberry – popularna wokalistka, znana m. in. z przeboju „Plan awaryjny”, autorka świetnie przyjętego albumu „Co gryzie Panią L.?” wydanego w 2020 roku – oraz Paweł Chudziński (@PizzaPawel) – TikToker oraz influencer, wybiorą 8 osób, które przejdą do głównego etapu konkursu. O losie twórców decydować będą także słuchacze radia ESKA, którzy wytypują kolejne dwie osoby, w specjalnym głosowaniu „Dzika Karta”.

W kolejnym etapie, podczas występów na LIVE na TikToku, na zwycięzcę „Rising Star” głosować będą jurorzy oraz publiczność. Laureat „Rising Star” ogłoszony zostanie podczas wielkiej gali finałowej transmitowanej na platformie, z udziałem gwiazd oraz znanych twórców TikToka. C

Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 29 sierpnia, natomiast gala finałowa odbędzie się 30 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.