Nowy singiel Damiana Manikowskiego

Damian dopiero rozpoczyna swoją karierę solową. Dzisiaj, 5 sierpnia swoją premierę ma teledysk do jego najnowszej piosenki My, nie-my. Wbrew pozorom jego dwa najnowsze single (poprzedni – Nieuchwytna) nie są jego pierwszymi krokami na rynku muzycznym.

Ze sztuką związany od zawsze.

Damian Manikowski rozpoczął swoją przygodę ze sztuką już w dzieciństwie. Szukał swojej drogi poprzez różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Zaczynał od zajęć tanecznych. Jego ciężka praca i talent zaowocował zdobyciem tytułu wicemistrza Polski w tańcu hip hop. Pierwszym doświadczeniem wokalisty związanym z pracą w przemyśle muzycznym był album nagrany wraz z zespołem Duże dzieci. Kilka lat później Damian zgłosił się do programu Mam Talent, gdzie pomyślnie przeszedł przesłuchania, otrzymując „3 razy na TAK”. Dziś Damian, kiedy nie zajmuje się swoją karierą solową, uczy młodszych od siebie, którzy tak jak on kiedyś marzą o związaniu swojej przyszłości z muzyką. Jest nauczycielem gitary i tańca w prywatnej Międzynarodowej Szkole Sokrates. Swoim doświadczeniem dzieli się również podczas obozów muzycznych.

Razem czy osobno?

Tekst i muzyka do utworu My, nie-my jest dziełem Piotra Becińskiego. Piosenka opowiada o trudnym momencie w relacji dwojga ludzi, których uczucie zaczyna słabnąć a dotychczas bliska im osoba, staje się dla nich obojętna. W konsekwencji zaczynają się oni od siebie coraz bardziej oddalać, a próby zaangażowania w związek ich męczą. Zdają sobie sprawę z nieuchronnego zakończenia pewnego etapu w ich życiu. Nastrój panujący w utworze jest przygnębiający, a prosta oprawa muzyczna umożliwia skupienie się na przekazie piosenki i wsłuchanie w głos Damiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.