Roch Poliszczuk czuje „Lato”

Roch Poliszczuk czuje "Lato"

LATO –  drugi singiel z „EPki na Dializie” Rocha Poliszczuka.

Tekst to osobista opowieść o tym co dla autora zawsze było, jest i będzie ważne. Wraz w towarzystwie muzyki tworzą myśl, która rozpędza się do prawie sześciu minut. W utworze gościnnie wystąpiła grupa Vinyl String Quartet.

Teledyskiem do utworu zajął się Karol Moch. Twórca klipów Mery Spolsky, Karoliny Czarneckiej, Arka Kłusowskiego oraz Piotra Bejnara. To on napisał scenariusz, zebrał team filmowców i wyreżyserował obraz do utworu LATO.

Klip do utworu znalazł się na youtube 22.02.2022 o 22:22.

Tworząc „Lato” właściwie od samego początku czułem, jak chciałbym to pokazać. Tekst napisałem jeszcze na dializach, potem zaczęła się praca nad tym jak chcę to pokazać muzycznie. Chodząc na spacery z psem, nuciłem melodie, wręcz całe motywy, które nagrywałem na dyktafon w telefonie po to, aby w studiu zagrały to właściwe instrumenty. Wraz z kolegą, z którym realizowałem album, zapraszaliśmy innych kolegów muzyków, by godzinami próbować zarejestrować najlepszą wersję. Lubię tę muzyczną bezkompromisowość, choć zdecydowanie przyczyniła się do powstania utworu również w wersji radio edit…

ROCH pisał i współtworzył piosenki dla wielu polskich artystów. Najbardziej znane to „Letni Wieczór” Krzysztofa Krawczyka, „Za mało wiem” Brodki czy największy przebój zespołu Red Lips „To, co nam było”. W 2000 roku napisał i zaśpiewał piosenkę „Mam plan”, która osiągnęła miano hitu. Jego mocną stroną są polskie teksty połączone z muzyką, która zawsze pasuje do opowiadanych historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.