Runforrest z nowym singlem i zapowiedzią płyty

Dokładnie rok po wydaniu pierwszego polskiego utworu Zimna woda, Runforrest powraca z nowym materiałem, w zupełnie nowym stylu i wcale nie zamierza zwalniać tempa!

W ogień to zapowiedź nadchodzącego debiutanckiego albumu pt. Rytuał, którego premiera odbędzie się wiosną 2024. Podczas nasyconego dźwiękami elektro Rytuału artysta niejednokrotnie zaskoczy nas swoją twórczością. 

Jak opisuje Runforrest: „W ogień to historia o uwalnianiu się z toksycznej relacji, zostawianiu za sobą osoby, z którą przez długi czas toczyliśmy częste walki. To również piosenka o wymazywaniu kogoś ze swojej pamięci, aby można było ruszyć przed siebie bez dodatkowych obciążeń. Rytuał ognia polega na wrzucaniu w płomienie rzeczy, z których pragniemy raz na zawsze się oczyścić i zacząć od nowa.”.

Muzycznie przeplatają się tu różne światy; od kinowego arpeggio na wstępie, przez beat zawierający w sobie elementy zarówno tanecznej elektroniki spod znaku Bass Astral x Igo, jak i deszczowe perkusjonalia w stylu Glass Animals, aż po orkiestralne dropy i energetyczne refreny.

Utwór świetnie sprawdzi się zarówno na playlistach na piątkową imprezę, jak i bardzo emocjonalnych, jesiennych kompilacjach, czy muzyce do treningu lub osobistych rytuałów, które pozwalają nam stawać się silniejszymi każdego dnia.

Posłuchaj W ogień w ulubionym serwisie: https://adm.ffm.to/Wogien


Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer-songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością. Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z Kopim, młodym producentem, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki.

Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych występów artysty można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, chnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe. czy Lor.

Każdy, kto sięgnie po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomni o krakowskim artyście.

Podziel się swoją opinią ;)