Rusza druga edycja konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Dzisiaj, 3 kwietnia, ogłoszony zostanie długo wyczekiwany przez najmłodszych artystów II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze i marzą o nagraniu płyty oraz występie na scenie.


Konkurs ogłoszony zostanie w trakcie aktualnie trwających, pięciodniowych obchodów 5. urodzin Polskiego Radia Dzieciom. Stacja przyłącza się do akcji #ZostańWDomu i zachęca do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.

Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia w 2019 roku, cyfrowa i całodobowa stacja dla dzieci i rodziców ogłasza II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. – Zależy nam na odkrywaniu pasji i rozwoju zdolności naszych słuchaczy. Setki zgłoszeń i ogromne zainteresowanie zeszłorocznym wydarzeniem potwierdziło, jak ważne i niezwykle potrzebne jest stworzenie takiej przestrzeni, która poprzez zapewnienie odpowiednich warunków umożliwi rozwój artystycznych talentów najmłodszych – mówi Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom.II Konkurs Dziecięcych Talentów skierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie przed publicznością. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza i przesłanie pliku audio. Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Formularz zgłoszeniowy aktywny będzie od 3 kwietnia do 17 maja.

W ubiegłym roku spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów. Gościem specjalnym gali finałowej była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 kwietnia o godz. 18.00, Polskie Radio Dzieciom wyemituje retransmisję koncertu laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów, który odbył się 23 listopada ub.r. Ponadto wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album „Głosem Dziecka vol. 1” nagrany z udziałem laureatów konkursu.