Sabina i Michał Salamon mówią “Do Widzenia”

„Do Widzenia” to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona.

Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

W trakcie II Wojny Światowej młody geniusz pióra zapisywał obrazy wojny. Pod wpływem wydarzeń
i towarzyszących im emocji powstały teksty symboliczne i ponadczasowe.

Po 80 latach, mimo upływu czasu, rozwoju technologii, cywilizacji, świadomości i duchowości ludzi,
system, w którym funkcjonuje świat, nadal stosuje rozwiązania, których rezultatem jest cierpienie
i śmierć niewinnych osób. Niestety historia się powtarza, a słowa wierszy Baczyńskiego pozostają
aktualne.

Utwór jest komentarzem artystów odnoszącym się do obecnej sytuacji wojennej.


MICHAŁ SALAMON – pianista, kompozytor, aranżer a ponadto wykładowca, wydawca i producent muzyczny. Współzałożyciel zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunkach fortepian jazzowy oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z dyrygenturą chóralną. Wielokrotnie występował na scenach muzycznych Polski i Europy, współpracował z wieloma artystami świata muzyki rozrywkowej.

SABINA (Sabina Karwala) – zawodowa aktorka, kompozytorka, wizjonerka. Z jednej strony delikatna, wręcz efemeryczna, z drugiej zaś – wulkan energii i sceniczna charyzma. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie dziś kontynuuje swą pracę naukową, na studiach doktoranckich. Do niedawna spełniała się głównie na scenach teatralnych, (obecnie gra m.in. w musicalu „Chicago”), można zobaczyć ją również w produkcjach serialowych i filmowych . Finalistka 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku, prezentując swój pierwszy singiel „Kołysanka”. W 2019 roku wydała debiutancką płytę “Lepidoptera”. Obecnie promuje utwory z drugiego, autorskiego albumu pt. „Bluemental”, którego premiera miała miejsce 29 kwietnia 2022 roku.

Podziel się swoją opinią ;)