Duet Funkasanki zamyka cykl live sesji w ramach akcji #WawelJestWasz

Agata Gołemberska, Raf Skowroński, Ania Leon oraz zespoł przezwyczajność to artyści, którzy wzięli udział w live sesjach przygotowanych przez wytwórnię Kayax oraz Zamek Królewski na Wawelu w ramach akcji #WawelJestWasz. Dziś do tego grona dołączył zespół Funkasanki, który wykonał swoje autorskie utwory w kolejnej unikalnej przestrzeni wawelskiego muzeum.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Bohaterami ostatniej live sesji zrealizaowanej we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu jest duet Funkasanki, czyli Anna Kaptór i Przemek Starachowski. Artyści w 2020 wydali album „Last Call” pod szyldem kayaxowego projektu My Name Is New. Zespół w swoich piosenkach porusza tematy relacji, szacunku i miłości, brzmieniowo bazując na melodyjnej muzyce elektronicznej. Dwa z ich autorskich utworów wybrzmiały w budynku numer 5 Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie znajdą się między innymi galerię rzeźby Xawerego Dunikowskiego czy wspaniałe pracownie konserwatorskie.


Czym jeszcze zaskoczy nas inicjatywa #WawelJestWasz?
Warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, multimedialne odsłony kolekcji, interaktywne działania twórcze, zaskakujące publikacje, interwencje artystyczne w przestrzeni muzealnej i jeszcze więcej muzyki! Tym wszystkim Muzeum na Wawelu planuje zaskoczyć w kolejnej odsłonie projektu #WawelJestWasz. Działania te wpisują się w aktualną misję muzeum, które chce być miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, kto chce odkryć je na nowo.


Funkasanki
Funkasanki to duet niepoprawnych marzycieli, który w swoich piosenkach porusza tematy relacji, szacunku i miłości, ubierając wszystko w prostą i szczerą formę. Po niezależnym debiutanckim albumie z 2017 roku w 2020 w My Name Is New Label wydali płytę „Last Call”. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i popową nie przejmując się gatunkami. Koncerty opierają na wiodącym wokalu, samplach, syntezatorach i perkusji. Są finalistami konkursu Opole Debiuty 2017 oraz zdobywcami nagrody Grand Prix Festiwalu Noffa 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.