sanah, Dawid Podsiadło i Ofelia wśród nominowanych do Bestsellerów Empiku 2022

Deklasujący zagraniczną konkurencję polscy muzycy, noblistka, młodzieżowe fenomeny, twórcy wciągających produkcji audio, głośne debiuty oraz pisarze, którzy od lat królują na książkowych TOPkach. Znamy nominacje do Bestsellerów Empiku 2022. A kto zdobył największe uznanie słuchaczy? Którzy muzycy odbiorą statuetki? Tego dowiemy się już 7 lutego podczas gali transmitowanej na antenie TVN i na Facebooku. W trakcie wydarzenia poznamy również Odkrycie Empiku 2022 oraz zwycięzcę głosowania na Artystę Muzycznego Roku.

Polska muzyka wciąż górą

Lista nominacji do muzycznych Bestsellerów Empiku nie pozostawia żadnych wątpliwości – polscy artyści kolejny rok z rzędu królują w naszych głośnikach i słuchawkach. Na liście nominowanych w kategorii Pop i rock znaleźli się Dawid Podsiadło, Agnieszka Chylińska, sanah oraz wykonawcy, którzy współtworzyli album „Męskie Granie Orkiestra 2022”. Jedynym zagranicznym artystą, który z nimi konkuruje jest Harry Styles.


Jak co roku, zaciekła walka toczy się między wykonawcami hip-hopowymi. Na Bestsellera w kategorii Rap i hip-hop szansę mają: OKI, okrzyknięty wcześniej muzycznym Odkryciem Empiku 2020, Szpaku, SB Maffija, Pezet oraz White 2115. O potędze polskiego hip-hopu świadczą też nominacje w kategorii Live, która jest zdominowana koncertami raperów. Największym wzięciem w 2022 roku w Empik Bilety i Going. cieszyły się wejściówki na Fest Festival, Jimek & Goście: Historia polskiego hip-hopu, Mata Tour, SBM Festival, vol. 6 oraz Taco Hemingway 2020 2021 2022 Tour.


Odkrycia Empiku 2022

Oprócz statuetek dla najpopularniejszych i najchętniej słuchanych muzyków, od kilku lat Empik przyznaje także specjalne nagrody artystom z oryginalną i świeżą wizją, którzy szczególnie wyróżnili się w kulturalnym krajobrazie minionego roku. Ich dalszą działalność zdecydowanie warto uważnie śledzić. Odkrycia Empiku wskazuje jury, w którym zasiadają laureaci poprzednich edycji, twórcy, dziennikarze i eksperci Empiku. Wyróżnienia tradycyjnie zostaną przyznane w trzech kategoriach: LiteraturaMuzyka i Film. Daria Zawiołow, Szczyl, Anna Gacek oraz Dominik Sadowski i Anna Maria Żurek nominowali piątkę niebanalnych artystów muzycznych. Swoją twórczością zachwycili ich 27. FUCKDEMONS​, Daria ze Śląska​, Frank Leen​, Jakub Skorupa oraz OFELIA.

Nominowanych wykonawców będzie można poznać lepiej podczas specjalnego spotkania online poświęconego tegorocznej edycji Odkryć Empiku. Interaktywna transmisja odbędzie się 23 stycznia na profilu Empiku na Facebooku. Więcej informacji na Facebook.com/Empikcom.


Kto okaże się Artystą Muzycznym Roku?

Klienci salonów i sklepu online Empiku oraz użytkownicy aplikacji głosowali w plebiscycie Bestsellery Empiku przez cały 2022 roku poprzez codzienne zakupy. Jednak fani wciąż mają szansę szczególnie docenić swoich ulubionych twórców. Spośród wszystkich nominowanych do Bestsellerów Empiku w kategoriach muzycznych wybiorą Artystę Muzycznego Roku. Głosowanie w aplikacji Empik potrwa od 1 do 7 lutego. Osoby, które podczas głosowania uzasadniają swój wybór, powalczą o elektryczny skuter Piaggio i eKarty na zakupy online w Empiku.


Gala telewizyjna

Gala finałowa Bestsellerów Empiku 2022 pod hasłem #swiatsiezmienia odbędzie się już 7 lutego. Transmisję będzie można śledzić na antenie TVN oraz w streamingu. Galę poprowadzi Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek. Za oprawę muzyczną odpowiada nagrodzony Fryderykiem producent muzyczny i aranżer Kuba Galiński. Wystąpią m.in. sanah, Agnieszka Chylińska, Ralph Kaminski, Mrozu i SB Maffija.

Więcej informacji o tegorocznej gali finałowej można przeczytać tutaj.

Podziel się swoją opinią ;)