Ścieżka dźwiękowa z filmu „Johnny” już dostępna w wersji winylowej

Autorem i producentem muzyki do filmu „Johnny” jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor.

Na albumie znalazły się również dwa ponadczasowe covery w wykonaniu Dawida Podsiadły: Nic nie może wiecznie trwać z repertuaru Anny Jantar oraz Bóg z repertuaru zespołu T.Love. Zaproszeni do współpracy – Kukon i Dawid Karpiuk napisali i wykonali dwa premierowe utwory, powstałe specjalnie na ścieżkę dźwiękową filmu.

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa mówi scenarzysta, Maciej Kraszewski.

Taka idea przyświecała powstaniu filmu „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Filmowy Patryk (Piotr Trojan) dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik), nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Taka też jest muzyka wykorzystana do filmu – czasem jest to podniosła pieśń w wykonaniu chóru, czasem nostalgiczna muzyczna opowieść o przemijaniu, czasem ballada – cover, której tekst nabiera zupełnie nowego znaczenia, a czasem hip-hopowe mocne brzmieniowo i w swej wymowie łupnięcie.

Album dostępny również we wszystkich serwisach streamingowych: https://ffm.to/JohnnySoundtrack

Album promował singiel Dawida Karpiuka pt. Nie zrozumie nas

STRONA A
Spokój/Gniew: SPOKÓJ „Skosztujcie i zobaczcie” w wykonaniu chóru Music Everywhere pod batutą Beaty Śnieg; GNIEW – wykonanie: Kukon
Anioł Agnieszki
Nie zrozumie nas – wykonanie: Dawid Karpiuk
Powołanie
Ucieczka

STRONA B
Nic nie może wiecznie trwać – wykonanie: Dawid Podsiadło (z repertuaru Anny Jantar)
Bez słów
Na pełnej petardzie
Anioł Hanny
Bóg – wykonanie: Dawid Podsiadło (z repertuaru T.Love)

Podziel się swoją opinią ;)