Serce bije w rytmie SLOW’MO

SLOW’MO nie zwalniają tempa i po świetnie przyjętym albumie Wiatr z 2022 roku powracają z kolejnymi nowościami. Posłuchaj nowego singla Serce!

Zaledwie pół roku temu światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo spod szyldu warszawskiego duetu SLOW’MO. Album zatytułowany Wiatr był kontynuacją charakterystycznej stylistyki, którą Karol Suska i Jasiek Grączyński obrali już przy okazji swojego debiutu sprzed czterech lat. Współczesne rozwiązania brzmieniowe osadzone w mocnych inspiracjach vintage’owymi gitarami, z lekkim zacięciem w stronę westernowo-filmowego klimatu to coś, w czym SLOW’MO zdążyli się już wyspecjalizować.

Najnowszy singiel duetu powstał jeszcze w trakcie trwania pandemii na przełomie 2021 i 2022 roku. W zależności od interpretacji może odnosić się do wielu sytuacji, choć wyjściowym wątkiem przewodnim Serca było rozczarowanie, tęsknota za utraconym uczuciem i związany z tym żal.

Konwencja tego utworu jest mocno zbliżona do kompozycji z płyty Wiatr — nie dajemy tu nadziei na lepsze jutro, tylko opisujemy emocje wynikające z przykrego doświadczenia — dodają członkowie SLOW’MO.

Serce, choć stanowi mocne i widoczne nawiązanie do zeszłorocznego albumu SLOW’MO, to jednocześnie pomost zapowiadający nowy rozdział w karierze zespołu, który dopełni jeszcze jeden singiel. Nowy materiał duetu, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, będzie dla SLOW’MO krokiem w nowym muzycznym kierunku. Nie będzie to huczna rewolucja, lecz dostrzegalna ewolucja, w której usłyszymy wiele nowych wpływów, jednak sznyt zespołu zostanie zachowany.

Podziel się swoją opinią ;)