Sexy Suicide wydał drugi album

Ukazała się druga płyta w dorobku synth-popowego duetu Sexy Suicide – obecnie czasowo pod tą nazwą działa jedynie klawiszowiec i lider, Bartłomiej Salamon – zatytułowana „We Will Die As One„.

Album „We Will Die As One” to następca znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty „Intruder” z 2016 roku. Na nowym albumie znalazło się 11 utworów, w tym jeden, pierwszy w historii zespołu cover – „Sztuka Latania” Lady Pank. Wydawnictwo ukazało się w formie płyty CD, LP na płycie winylowej oraz specjalnej limitowanej wersji na kasecie magnetofonowej. Dodatkiem będzie również specjalna wersja singla 7″.

Lider Sexy Suicide – Bartłomiej Salamon„Album powstawał 4 lata. Duży wpływ na brzmienie i stylistykę w której jest utrzymany miało kino klasy B złotego okresu VHS, na którym się wychowałem, a także wielu moich nieżyjących idoli jak Joe Meek czy Alan Vega. Istotne jest także to, że tym razem dałem sobie większą swobodę, jeśli chodzi o penetrowanie różnych gatunków muzycznych, a także miejsc w czasie i na świecie, którymi się inspirowałem. Tak więc będzie można usłyszeć tu nawet wpływy Doo-Wop lat pięćdziesiątych czy muzyki Dalekiego Wschodu. Wszystko jest tradycyjnie ujęte w typowej dla nas konwencji melancholijnego syntezatorowego popu charakterystycznego dla mojej ukochanej dekady lat osiemdziesiątych”.

Z końcem 2020 roku z zespołem rozstała się wokalistka Marika. Obecne trwają poszukiwania jej następczyni.


Zajrzyj po więcej:

FBhttps://www.facebook.com/SexySuicide1984

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.