Skład Enea Spring Break rośnie w siłę

Do poznańskiego festiwalu Enea Spring Break pozostał nieco ponad miesiąc, im bliżej tego trzydniowego święta muzyki, tym organizatorzy zdradzają coraz to więcej na temat muzycznych gości. Podczas występów obok znanych polskich wykonawców wystąpią również debiutanci oraz artyści pochodzący z zagranicy.

Piąta edycja tego jednego z największych wydarzeń w Wielkopolsce odbędzie się 19-21 kwietnia. Na głównej scenie umieszczonej tak jak podczas poprzedniej edycji na Placu Wolności oraz mniejszych umiejscowionych między innymi w poznańskich klubach wystąpią najwięksi artyści polskiego rynku muzycznego.

Do takich osób niewątpliwie zalicza się Kortez, który już gościł na Spring Break w 2015 roku. Zagrał wtedy jeden ze swoich pierwszych koncertów. W tym roku jako pierwszy w historii istnienia tego festiwalu wykonawca, wystąpi po raz drugi. Dziś Kortez bardzo intensywnie koncertuje, kontynuując jesienną trasę promującą jego drugi studyjny album pod tytułem „Mój dom”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2017 roku.

Krzysztof Zalewski to kolejna gwiazda na poznańskiej imprezie showcase’owej. Jego krążek „Złoto” wraz z promującym to wydawnictwo singlem „Miłość miłość” niedawno osiągnęły status złota, a trasa koncertowa z najnowszym projektem artysty „Zalewski śpiewa Niemena”, który narodził się podczas zeszłorocznego Jarocin Festiwal, została w całości wyprzedana.

Kolejną gwiazdą jest rockowy zespół COMA na czele z charyzmatycznym Piotrem Roguckim. Grupa istnieje od 1988 roku, ma na swoim koncie występy na największych festiwalach oraz najważniejsze nagrody muzyczne, między innymi Fryderyka za płytę „Pierwsze wyjście z mroku” w kategorii Album Roku – Rock.

Energii na scenie dostarczy również zespół LemON, który po ogromnym sukcesie płyty „Scarlett”, odważnie wypłynął na szerokie wody wydając niekomerycyjny krążek „TU”, który zyskał ogromną sympatie słuchaczy. W zeszłym roku grupa po raz drugi wystąpiła podczas Przystanku Woodstock, a charyzmatyczny wokalista- Igor Herbut, był gościem Kasi Nosowskiej i zespołu HEY podczas pożegnalnej trasy Fayrant Tour.

Podczas kwietniowej imprezy usłyszymy również Grubsona i O.S.T.R.Pro8l3mJazz Band Młynarski-Masecki, Bokka oraz L.Stadt. To tylko niewielka część wspaniałego line-up’u tegorocznej edycji Enea Spring Break, podczas której zaprezentują się również artyści mniej znani szerszej publiczności, debiutujący, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, miedzy innymi Marta Bijan, która w 2014 roku doszła do finału X-Factor, Karolina Artymowiczuczestniczka polskiej edycji programu Idol, w którym zajęła drugie miejsce oraz zdobyła nagrodę słuchaczy Głos RMF FM oraz mająca na swoim koncie debiutancką płytę pod tytułem ,,Songs of Myself”, Natalia Moskal.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich artystów tegorocznej edycji Enea Spring Break– tam trzeba po prostu być! Karnety trzydniowe do nabycia na stronie:

 https://www.biletomat.pl/koncerty/enea-spring-break-showcase-festival-conference-2017-6020/?ckc=goahead


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/SpringBreakShowcase/

www: http://spring-break.pl/

Podziel się swoją opinią ;)