“Soft” -debiutancki singiel zespołu Midsommar

Debiutancki singiel Midsommar to polska odpowiedź na nieoczekiwany powrót muzyki shoegaze i dream-pop w dobie pandemii. „Soft” zaśpiewany przez Alię Fay – wokalistkę m.in. zespołów Helroth, Makiwara i jurorkę programu „Śpiewajmy razem. All Together Now” – jest melancholijną introspekcją, inspirowaną muzyką Cocteau Twins i atmosferą serialu Twin Peaks.

Midsommar – warszawski zespół grający od 2019 r. muzykę z pogranicza dream-popu i shoegaze’u. Pierwszy koncert Midsommar odbył się w listopadzie 2019 r. w klubie Hydrozagadka. W skład zespołu wchodzą Alia Fay (wokal), Dawid Dziwosz (gitara), Karol Grabias (bas) i Bartek Zdunek (perkusja).

Singiel „Soft” to oficjalny debiut warszawskiego zespołu Midsommar, który od 2019 r. wykuwa oryginalne brzmienie osadzone w estetyce dream-popu i alternatywnego rocka. „Soft” łączy senne linie wokalne Alii Fay i przestrzenne pasaże gitarowe z charakterystyczną dla estetyki shoegaze ścianą dźwięku. Za okładkę singla oraz wizualizacje w klipie odpowiada Mikołaj Rudyk.

Soft” od pierwszych sekund jest hymnem do alternatywnej sceny muzycznej Wielkiej Brytanii z przełomu lat 80. i 90. Utwór, oparty na dwugłosie eterycznego wokalu i charyzmatycznych partii gitarowych, opowiada historię o pogrążaniu się w świecie introwersji i społecznej izolacji. Kompozycja zdradza inspiracje klasycznymi twórcami muzyki shoegaze i dream-pop lat 90. – My Bloody Valentine, Julee Cruise czy Slowdive – łącząc je z fascynacjami współczesnym postrockiem i muzyką indie.

Singiel „Soft” zapowiada pierwszą EP „The Dream We Had” zespołu Midsommar, która ukaże się w 2021 r.

Podziel się swoją opinią ;)