Solowa płyta Kazika przed premierą ze statusem złota

„Zaraza” Kazika, pierwsza solowa płyta Kazika Staszewskiego od kilkunastu lat ma premierę za ponad tydzień, a już uzyskała status złotej płyty! Wielkimi krokami zbliża się również status Platynowej Płyty. Wyróżnienie to zagwarantowane zostało wynikami przedsprzedaży albumu „Zaraza”. Wydawnictwo trafi do słuchaczy już 5 czerwca.

Album „Zaraza” ukaże się 5 czerwca i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor – odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Na album złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał ponad 11 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy.

„Kazik jest wyjątkowym, wrażliwym artystą, bardzo mądrym człowiekiem, a ludzie chcą słuchać, co ma do powiedzenia. Nikt nie ma takiego zmysłu obserwacji i daru komentowania rzeczywistości, jak Kazik” – komentuje Sławek Pietrzak, wydawca Kazika i właściciel wytwórni SP Records. – Bardzo cieszy nas olbrzymie zainteresowanie ze strony słuchaczy. Widać je zresztą doskonale na koncertach, gdzie spotyka się kilka pokoleń fanów, i to bez względu na zakątek świata, w którym Kazik występuje.


Już na tydzień przez premierą wytwórnia SP Records potwierdza sprzedaż wystarczającą do ogłoszenia złotej płyty. Jeśli uwzględnimy także rezultaty z odsłon YouTube, a chyba każdy dorosły Polak miał szansę usłyszeć ostatnio kawałek „Twój ból jest lepszy niż mój”, „Zaraza” osiągnęła wynik bliski platynowej płycie. To fantastyczne osiągnięcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy niemożliwe są koncerty czy tradycyjne formy promocji.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/SP.Records.92/

www: https://sprecords.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.