Spotify oficjalnym Partnerem Fryderyków

Serwis streamingowy Spotify jeszcze mocniej angażuje się we wsparcie branży muzycznej w Polsce. Platforma właśnie została oficjalnym Partnerem Technologicznym Fryderyk Festiwal 2022. Wśród nominowanych znalazło się wielu artystów cieszących się dużą popularnością na Spotify. 

Już na koniec kwietnia w Szczecinie odbędzie się wręczenie  najważniejszych nagród muzycznych w Polsce – Fryderyków. W trakcie dwóch uroczystych gal Fryderyk Festiwal: Gali Muzyki Poważnej oraz Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu poznamy artystów wyróżnionych za ubiegłoroczne dokonania na rynku muzycznym przez Akademię Fonograficzną, w skład której wchodzą wykonawcy, twórcy, dziennikarze oraz profesjonaliści z branży fonograficznej. Oficjalnym Partnerem Technologicznym tegorocznego wydarzenia będzie natomiast wiodący serwis streamingowy Spotify. 

Cieszymy się ogromnie, że do grona partnerów najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – dołączył serwis Spotify, dzięki któremu miliony słuchaczy mają możliwość odkrywania nowej muzyki. Połączyła nas miłości do muzyki i kreatywności i jestem przekonany, że to dopiero początek naszej współpracy. Nie ma lepszej cyfrowej przestrzeni do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego święta, w którym uczestniczą muzycy reprezentujący cały tak bogaty i zróżnicowany polski rynek – od muzyki poważnej, po jazz, przez alternatywę, rock, do hip-hopu i muzyki popowej

Andrzej Puczyński przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, organizatora Fryderyków

Nominowani popularni także na Spotify

W gronie nominowanych nie brakuje wykonawców, których talent doceniają również słuchacze platformy Spotify. Wśród walczących o statuetki artystek znalazło się wiele ambasadorek służącego wsparciu kobiet w branży muzycznej programu EQUAL, takich jak: Daria ZawiałowsanahHania RaniKaśka SochackaBrodkaMaria Peszek i Natalia Przybysz. Cieszą również udane debiuty artystów znanych między innymi z playlisty RADAR PolskabryskaSzczyl i Dziwna Wiosna zdobywają coraz większą popularność na Spotify, a teraz także powalczą o zdobycie Fryderyka.

W Spotify zależy nam na wspieraniu twórców i ułatwieniu im dostępu do milionów słuchaczy. Z tego powodu współpraca ze Związkiem Producentów Audio-Video w ramach rozdania nagród Fryderyk 2022, czyli najważniejszych nagród muzycznych w Polsce to dla nas naturalny krok we wspieraniu rozwoju polskiej branży muzycznej. Jednocześnie bardzo cieszy nas, że w tegorocznej edycji tak wiele nominacji uzyskały kobiety. Jest to także odzwierciedlenie ich rosnącego znaczenia na polskiej scenie muzycznej, co dostrzegamy obserwując popularność naszej playlisty EQUAL Polska, której ambasadorki znalazły się wśród nominowanych. Kibicujemy także młodym artystom, którzy zyskali już dużą popularność na naszej platformie, dzięki programowi RADAR, a jednocześnie zostali docenieni przez Akademię 

Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify

W oczekiwaniu na muzyczne emocje 

Spotify odmieniło na zawsze sposób słuchania muzyki, gdy zostało uruchomione w 2008 roku. Odkrywaj, zarządzaj i udostępniaj za darmo ponad 82 miliony utworów, w tym ponad 3,6 miliona tytułów podcastów lub zaktualizuj usługę do Spotify Premium, by uzyskać dostęp do wyjątkowych funkcji muzycznych, w tym: lepszej jakości dźwięku, możliwości słuchania muzyki na żądanie, w trybie offline i bez reklam. Obecnie Spotify jest najpopularniejszą na świecie usługą subskrypcji strumieniowego przesyłania muzyki z 406 milionami użytkowników, w tym 180 milionami abonentów, na 184 rynkach. 


O Fryderykach

Fryderyki to nagrody przyznawane przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1 700 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy są wybierani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii wskazują już tylko jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulega liczba zwycięzców. 

Podziel się swoją opinią ;)