Spotify ogłasza 10 największych hitów lata 2021

Na listach najchętniej słuchanych piosenek mijających wakacji w Polsce królował rap. Większość pozycji na top liście reprezentowało właśnie ten gatunek. Zgodnie z zestawieniem największej platformy streamingowej na świecie, Spotify, lato w Polsce należało do Maty, który nie tylko wygrał letnią listę przebojów utworem „Kiss cam (podryw roku)”, ale także jako pierwszy wykonawca z Polski trafił na światową listę Billboard 200.

W pierwszej polskiej trójce, tuż za Matą, uplasował się także Kizo ze swoim utworem „Disney”. Miejsce trzecie przypadło globalnemu fenomenowi tego lata, glam-rockowemu zespołowi z Włoch, Måneskin, z utworem „I WANNA BE YOUR SLAVE”. W zestawieniu TOP 10 mijającego lata znaleźli się również między innymi: Sobel, Żabson i OIO. Swoje miejsce na liście wywalczyła także Sanah z piosenką „etc. (na disco)”.

Oto TOP 10 letnich przebojów w Polsce

 1. Mata – Kiss cam (podryw roku)

2. Kizo – Disney

3. Måneskin – I WANNA BE YOUR SLAVE

4. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe Pole5. Ekipa, Jacuś – Zygzak6. Sobel, PSR – Bandyta

7. Sanah – etc. (na disco)

8. Żabson, Kizo, Zeth, Vladimir Cauchemar – Puerto Bounce

9. OIO – Amerykańskie Teledyski

10. Męskie Granie Orkiestra 2021 – I Ciebie też, bardzo (feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło & Vito Bambino)

Co ciekawe, Polska nie podążyła tym razem za globalnymi trendami w muzyce, a na polskiej liście przebojów nie znalazł się żaden utwór ze światowego top zestawienia. Jedynym wspólnym punktem obu podsumowań jest zespół Måneskin, który ze swoją autorską wersją piosenki „Beggin’” zajął drugie miejsce na globalnym TOP 10. słuchalnością tego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.