The Cassino wypuszczają nowy singiel i ujawniają datę premiery debiutanckiej płyty

Wszystko jest już jasne. Debiutancka płyta The Cassino ukaże się 22 października 2021 nakładem wytwórni FONOBO Label. Zespół promuje ją kolejnym singlem. Utwór “Twój głos” jest dostępny w serwisach cyfrowych i na kanale wydawcy.

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie jako zespół trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku pojawili się w 11. edycji programu
Must Be The Music. Wzięli również udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2019 r. zaznaczyli swoją obecność na trasie Męskiego Grania.

Jak dotąd wydali trzy EPki. Ostatnia z nich, czyli “Glass and Styrofoam”, ukazała się we wrześniu 2020 r. dzięki wytwórni FONOBO Label, z którą zespół związał się po wydaniu minialbumów “The Cassino” i “Zima”.

Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. W nowym singlu pt. “Twój głos” postawił na emocje i szczerość.

Każdy z nas ma jakiś swój wewnętrzny napęd, który pcha go do przodu. My w czasie pandemii musieliśmy mocno skupić się na naszym i tak powstał “Twój głos” 

Hubert Wiśniewski, lider The Cassino 
 

Podziel się swoją opinią ;)