Spotkanie alternatywne 2017 w Gliwicach już 2 grudnia!

Cykl spotkań alternatywnych w Gliwicach zaprasza co roku wyjątkowych artystów. W tym roku koncerty odbędą się na początku grudnia, 2–ego. Tym razem w Starej Fabryce Drutu wystąpią Organek, BEMY i Krzikopa.


Organek:

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album „Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce, zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. 

BEMY:

Zespół BEMY założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. W czerwcu 2013 wzięli udział w programie Must Be The Music. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce. Awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce Sofar Sounds. Zdobyli również nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014, nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock. W 2015 wydali debiutancki album „Grizzlin'”, który promowali m.in. LP i Ed Sheeran.

Krzikopa:

Downij na Ślónsku jak ino ludzie chcieli potańcować, zbiyrali sie w jednyj izbie i muzykanty groli im ślónskie śpiywki, w kerych były sziskie elementy kultury Górnego Śląska. Dzisiej już tak nie ma. Krzikopa staje tymu naprzeciw i wkłado autentyczność kulturowo „ślónskich śpiywek” we współczesne znaczenie słów: „chodź na imprezę”. Termin „tradycyjna muzyka górnego Śląska” rodzi zwykle mało skojarzeń. Krzikopa to zmienia, wydobywając z tradycyjnych „śpiywek” ich naturalne piękno i pompując w nie ogromną dawkę energii, nowych brzmień i rytmów.

Bilety w cenie 40 zł do kupienia będą od soboty, 18 listopada.


Zajrzyj po więcej:

Wydarzenie na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)