Bright Ophidia wydaje kolejny album – premiera już 1 grudnia 2017

“FIGHTING THE GRAVITY” – 1 grudnia 2017 r. za pośrednictwem Pronet Records na rynku pojawi się czwarty album grupy Bright Ophidia.


Znajdzie się na nim 10 utworów zachowanych w klimatach muzyki progresywnej w nowoczesnym wydaniu w tym ponad 20 minutowa suita In Exile.

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego prog metalu. Grupa nagrała trzy oficjalne albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy: Coma (Metal Mind Records), Red Riot (Metal Mind Productions), Set Your Madness Free (Revolution Records).

W 2015 roku zespół nagrał EPkę “Against The Light” a obecnie kończy nagrywanie czwartej oficjalnej płyty pod tytułem „Fighting The Gravity”, której premierę przewidziano na jesień 2017 roku.

Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju.


Mała próbka możliwości zespołu Bright Ophidia…


Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, w której udzielał się m. in. Mike Portnoy – ex perkusista Dream Theater.

Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju a od 2016 także za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii). W 2017 Bright Ophidia zagrała ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na Zamku w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy i Materia ze Szczecinka.

W roku 2017 zespół zagrał ponad 30 koncertów a od września intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą “The Gravity Tour”.


Utwory na najnowszej płycie to:
FIGHTING THE GRAVITY
CORPORATE PART 1
STRONGHOLD
MY LUST MY FEAR
SWALLOW ME
VOLCANO
MY HEART TELLS ME NO
CORPORATE PART 2
IT’S TIME
IN EXILE


Bright Ophidia

Zajrzyj po więcej:

Bright OphidiaFacebook

Bright OphidiaYou Tube

 

Podziel się swoją opinią ;)