Strachy Na Lachy wystąpią w Wytwórni

31 marca Strachy Na Lachy zawitają do łódzkiej Wytwórni z największymi przebojami.

Strachy na Lachy to grupa grająca różne odmiany rocka. Została utworzona w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza członków grupy Pidżamy Porno. 

Już w najbliższy piątek (31 marca) grupa przyjedzie do Łodzi z najnowszą płytą “Piekło”, która ukazała się w 2021 roku. Podczas koncertu nie zabraknie także największych przebojów grupy tj.: “Raissa”, “Twoje oczy lubią mnie” i “Dzień dobry, kocham cię” – piosenka, którą zna chyba każdy.

Historia zespołu

Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze. W tym składzie, po dwóch próbach w Pile, jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze we wrześniu 2001 roku zagrali ponad dwugodzinny koncert w Legnicy.

Wkrótce zmienili nazwę na Grabaż i Strachy Na Lachy. W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, w pilskim Studio „Q”, pod okiem Toma Horna, powstała debiutancka płyta “Strachy Na Lachy”. Z tej płyty największym przebojem jest piosenka Raissa, do dziś żelazny punkt każdego koncertu grupy. Do grupy dołączyli Kuzyn – perkusja oraz Anem – klawisze.

W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła Tango”. W lutym i marcu 2005 roku SNL odbyły swoje najdłuższe tournee, grając 16 koncertów w całej Polsce..

Podobnie jak przy pierwszej płycie – Strachom w nagraniu albumu pomogło wielu zaproszonych gości – Tom Horn na klawiszach, Tomek Ziętek na trąbce czy Zbigniew Zamachowski, który mistrzowsko użyczył swego głosu Mędrcowi w „Pogrzebie Króla”. Jeden z gości sesji „PIŁA TANGO” – Arek Rejda od 3 września stał się siódmym członkiem strachowego kolektywu…

Tego samego dnia Grabaż podejmuje decyzję o usunięciu swojej ksywki z nazwy grupy. Od tej pory prawidłowa i obowiązująca nazwa grupy brzmi: Strachy Na Lachy.

Podziel się swoją opinią ;)