“Świat z Porcelany” duetu Paczkowski & Stanejko

Piękna sceneria, nuta wpadająca w ucho i tekst, który od razu płynie do wnętrza. Tak brzmi nowy utwór Grzegorza Paczkowskiego i Matyldy Stanejko “Świat z Porcelany”

“Świat z porcelany” to utwór o tym, że czasem nawet dobrze pasujący do siebie ludzie nie potrafią, nie mogą ze sobą być, chociaż nawet by i chcieli. Dzieje się tak, bo odzywają się w ich sercach dawne rozczarowania, nowe lęki, uwrażliwienia i przewrażliwienia. Dzieje się tak, bo to, co było, okazuje się silniejsze od tego, co może dopiero nastąpić. Dzieje się tak czasem nawet bez żadnego powodu albo nikomu nie zależy, żeby tego powodu szukać. W sobie. W kimś obok. W świecie, który czasem bywa kruchy jak porcelana.

Grzegorz Paczkowski i Matylda Stanejko to dwójka przyjaciół, których połączyła miłość do piosenki autorskiej i poetyckiej. Po latach pracy nad własnymi materiałami postanowili połączyć siły, by prezentować publiczności piosenki będące efektem splotu ich głosów, tekstów, melodii, muzycznych wrażliwości. Są laureatami kilku nagród na ogólnopolskich konkursach piosenki literackiej. W lutym 2022 roku ukazał się ich pierwszy singiel, „Noc spokojna”, który w poetycki sposób komentował wybuch wojny w Ukrainie. 

Podziel się swoją opinią ;)