“Dom” Renaty Przemyk i Dagadany zapowiada płytę

Singiel zapowiada wspólny album artystek – “Vera To Ja”, który ukaże się już 2 lutego

Transowość śpiewów traktujących o domu podkreśla rangę miejsca i osób, które go tworzą. W nagraniach tego utworu czułam ogromną wdzięczność i podniosłość chwili, którą wspólnie zapisaliśmy w studio – mówi Daga Gregorowicz, z zespołu Dagadana.

Dom to bliscy ludzie, taki, który budujemy wspólnie z miłością i wiarą. Taki DOM jest wszędzie tam, gdzie nasze serce tam, gdzie mamy to dobre współbrzmienie – dodaje Renata.

https://agoramuzyka.ffm.to/domsingiel – singiel w streaminu

Album “Vera To Ja” to projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu.
Na początku grudnia ubiegłego roku, ukazał się teledysk do tytułowego singla, który można zobaczyć na YouTube.

Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową, jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii, łącząc świat stary z nowym jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba.

Premierowy materiał będzie można usłyszeć na koncertach:

2.02 – Bielsko Biała – Cavatina Hall
9.02 – Łódź – Wytwórnia
11.02 – Warszawa – Stodoła
15.02 – Lublin – Centrum Spotkania Kultur
18.02 – Gdańsk – Stary Maneż
23.02 – Toruń – Aula UMK
24.02 – Poznań – Tama
25.02 – Kraków – Klub Studio

Bilety na wydarzenia dostępne są pod tym adresem

Podziel się swoją opinią ;)