Świeżo upieczone Ciasto od Sarsy – kolejna zapowiedź albumu

Jak to nuci Sarsa – moje ciepłe jak ciasto serce, gdy blisko ciebie jest – rośnie. Rośnie też zadowolenie wszystkich obecnych oraz nowych zwolenników twórczości artystki, ponownie wypływającej na nowe wody. Ciasto jest rytmiczne, pulsujące, zachęcająco pachnące, zupełnie inne niż reszta jej wypieków.

Nowowydany singiel to kolejny element układanki, zbliżającej nas wielkimi krokami do najnowszej płyty Sarsy, wprowadzającej niemały zamęt za sprawą przeróżnych zabiegów w swojej muzyce – zarówno stylistycznych, metaforycznych, brzmieniowych, jak i wizualnych. Koneserska gra pozorów nie kończy się bowiem na rozpoczynających nową opowieść – zagadkowo niepokojącym – Prologu oraz post-punkowym Balecie, do którego zaprosiła Zdechłego Osa. Zmęczona rutyną, zabijającą presją oczekiwań oraz słodkim brokatem sławy – znowu się zaczęła.
I tak powstało Ciasto, po uszy zaplątane w energetycznym turkocie, który opatrzony został minimalistycznym teledyskiem nagranym w klimacie niczym z kasety VHS.

Zobacz teledysk do utworu Ciasto:

Ciasto jest o szczerości. Żeby się dowiedzieć czegoś o aktualnej sobie, czuję, że najpierw muszę się zupełnie obnażyć – i jako człowiek, i jako artystka. Przyszedł czas, kiedy mam ochotę zrzucić z siebie wszystkie stare ubrania – stare warstwy. Przyglądam się im, sprawdzam, co mi wciąż pasuje, a co mnie uwiera.

Sarsa o utworze Ciasto

Jesienią tego roku ukaże się nowy album Sarsy. Pierwszy wyprodukowany we współpracy z wytwórnią oraz managementem Kayax. Artystka obrała świadomy i bezkompromisowy kierunek. Nowych utworów z nadchodzącej płyty – będzie można posłuchać w premierowym wykonaniu na żywo podczas NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu.

Koncert Sarsy odbędzie się w czwartek 20-go kwietnia o godzinie 20:00. 

Fot. Bartosz Mieloch

Podziel się swoją opinią ;)