“Szczelina” – muzyczna nowość od Marty Bijan

Marta Bijan pisze, śpiewa, komponuje, reżyseruje, wychodzi z siebie i… ucieka. Jej pierwszy utwór “Ciemno” opublikowany w 2012 roku zapoczątkował niezwykłą podróż przesiąkniętą melancholią, która trwa do dzisiaj. Dźwięki pianina, mroczne syntezatory, nostalgiczne teksty i pełen emocji wokal.

Marta, gdyby mogła, zamieszkałaby w kinie. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i obiecuje, że nakręci kiedyś dobry polski horror. Robi zdjęcia inspirowane filmami grozy. Pisze wiersze i opowiadania. Główną muzyczną inspiracją dla Marty jest dream pop wczesnych lat 80. 

W 2018 roku wydała debiutancki album pt. “Melancholia” we współpracy z Sony Music Polska, który zajął 29. miejsce zestawienia OLiS, natomiast singiel promujący wydawnictwo pt. „Mówiłeś” osiągnął status Złotej Płyty w zaledwie 3 miesiące po premierze. Końcem 2019 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film “Luna”, a także opublikowała tomik wierszy “Kwiat wielu nocy”.

,,Szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki. on sam mówi o Trybeczy, że kojarzy mu się z Twin Peaks: ,,duże nagromadzenie drobnych, dziwnych rzeczy na niewielkiej powierzchni”.

Szczelina” wprowadza nas w niepokojący, pełen tajemniczości klimat. Głos wokalistki intryguje, zaprasza nas w spacer w nieznane, mgliste, zawiłe rejony. Żeby było jeszcze bardziej niepokojąco to premiera singla odbyła w poprzedni piątek, trzynastego.

Marta, choć mieszka teraz w Warszawie, pochodzi z Zagłębia. Urodziła się w Sosnowcu, dzieciństwo spędziła w Czeladzi. Przygodę z muzyką zaczęła jeszcze przed przekroczeniem progu szkoły podstawowej. W 2014 roku wzięła udział w 4. edycji programu X-Factor, w którym zajęła 2 miejsce. Marta od tamtego czasu dzieliła scenę z Natalią Przybysz, Stanisławem Sojką czy Natalią Szroeder.

Marta pracuje teraz nad swoim drugim albumem i wkrótce później ruszy w trasę koncertową z nowym materiałem i pomysłami…

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Bijan.Marta
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/marta_bijan/?hl=pl
WWW:http://www.martabijan.pl
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/martabijan

Podziel się swoją opinią ;)