Tak Brzmi Miasto – PRZ»SZŁOŚĆ – konferencja ludzi muzyki w wersji on-line

PRZ_SZŁOŚĆ – konferencja ludzi muzyki. Tak Brzmi Miasto zaprasza do sieci. Tak Brzmi Miasto: Przyszłość już od 11 do 15 listopada wirtualnie z Krakowa i domów naszych panelistów oraz prowadzących warsztaty.

Smolik, Kuba Lewicki z Hańby, Mikołaj (Meek, oh why?), Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan Niebudek, Marcin Bąkiewicz, Łukasz Orbitowski, Jacek Szymkiewicz, przedstawiciele europejskich agencji muzycznych, specjaliści digitalowi (Facebook, Instagram, Youtube i Bandcamp) – kilkadziesięcioro gości z branży muzycznej Polski i Europy!
A wśród tematów: Kierunek 2021+, digital od A do Z, monetyzacja, źródła dochodu muzyków, streaming, debiut po kryzysie i wiele innych. Panele, warsztaty, wykłady i koncerty z Klubu Studio. 5 dni praktycznej wiedzy i spotkań!

Dywersyfikacja źródeł dochodu w muzyce” – w panelu wezmą udział m.in. Smolik i Jakub Lewicki z Hańby!

Kierunek 2021+„, a wśród uczestników: Dino Lupelli z Music Innovation Hub, Jeff Thompson z Up-Convention, Robert Gajewski, który zawodowo reprezentuje Smolika czy Skubasa i Marcin Woźniak z Art-Synergy.

Specjaliści wspólnie z uczestnikami zastanowią się również „Jak zadebiutować w 2021 roku?„, jaka jest „Rzeczywistość muzyki online” oraz podsumują postulaty, które zostaną skierowane do instytucji centralnych podczas spotkania „Pomóż nam mądrze„.

To nie będzie spojrzenie wyłącznie przez różowe okulary, ale organizatorzy skupią się się na możliwościach i jasnej stronie przyszłości. Branża muzyczna potrzebuje spotkania i rozmowy, konkretnych narzędzi i omówienia kierunku, w którym chce lub nie chce zmierzać. Przyszłość nie jest tak odległa – konferencja Tak Brzmi Miasto: Przyszłość już od 11 do 15 listopada. Specjaliści poprowadzą wirtualne spotkania i warsztaty w formule, która umożliwi kontakt między wszystkimi uczestnikami, dlatego ilość miejsc jest limitowana.

Zmiany w przemyśle muzycznym na przestrzeni kilku, kilkunastu ostatnich lat działy się w tempie, za którym trudno nadążyć. 2020 przyspieszył je zawrotnie lub zupełnie zatrzymał. Większość łamie sobie głowy nad tym, co dalej. Jaka może być przyszłość? Jak przetrwać? Czasem może ambitniej: jak się rozwijać? Niezależny muzyk, organizatorka koncertów czy menedżer z wieloletnim doświadczeniem mogą odbijać się od tej samej ściany. Dlatego tegoroczna konferencja Tak Brzmi Miasto: Przyszłość skupi się na nowych narzędziach dla artystów, dobrych praktykach menedżerskich i pozytywnych przykładach z branży.

Złość to mocny napęd, a każdy z nas ma wiele powodów, żeby się złościć w tym roku. Wszystko się nam rozlatuje, potem na moment się składa, potem znowu rozlatuje i tak w kółko. I to przy 200% większym nakładzie pracy i na ułamkach budżetów „- wkurza się Michał Wójcik, organizator.

Michał Wójcik – organizator Tak Brzmi Miasto


Więc tak, w nieprzewidywalnych covidowych warunkach ciężko projektować swoją przyszłość” mówi Wójcik. – Czujemy jednak, że jesteśmy na etapie pewnego resetu – gdzie przeszłość się już zdezaktualizowała, a przyszłość ma zaraz nadejść. Albo raczej nadchodzi każdego dnia.

Nowa rzeczywistość, nowe realia – czy to oznacza także nową branżę muzyczną? Czy nowe może oznaczać lepsze? Jak poradzą sobie najwięksi gracze – wytwórnie, producenci i stowarzyszenia, jak w tym świecie odnajdzie się niezależny artysta? Czy odbiorca potrzebuje kolejnego darmowego koncertu w sieci? Za co skłonny jest zapłacić? W końcu… artysta też człowiek.

O wyzwaniach i szansach cyfryzacji, o możliwościach zarobkowania w sieci, czy narzędziach, które mogą temu służyć. O zmianach, które warto śledzić i artystach, którzy – choć nieświadomi, jak wszyscy – byli gotowi na kryzys. Konferencja o przyszłości artysty i menedżera. Tak Brzmi Miasto o przyszłości muzyki.

Mimo wirtualnej formy wydarzenia, organizatorzy starają się stworzyć warunki, w których uczestnicy będą mieć przestrzeń do otwartej dyskusji podczas paneli, a nawet indywidualnych spotkań z ludźmi z „branży” w ramach spotkań „1on1”.

Pełny program: http://takbrzmimiasto.pl/konferencja-2020/#program

Więcej informacji o TBM i organizowanych inicjatywach: https://takbrzmimiasto.pl/konferencja-2020/

Podziel się swoją opinią ;)